Jak podaje portal „Gdańsk Nasze Miasto”, w 2019 najskromniejszym uposażeniem wśród prezydentem był włodarz Gdyni Wojciech Szczurek. Jego dochód zgodnie ze złożonym przez niego oświadczeniem majątkowym wyniósł 131 713,33 zł.

Deklaracje majątkowe

Samorządowi włodarze zostali zobligowani do złożenia do końca maja tego roku deklaracje odnoszące się do posiadanego przez nich majątku, z uwzględnieniem środków pieniężnych (w gotówce i na kontach), posiadanych nieruchomości, papierach wartościowych, mieniu ruchomym oraz zobowiązaniach.

Po raz pierwszy swoje dochody za pracę na stanowisku prezydenta wykazała Aleksandra Dulkiewicz, która zgodnie ze złożonym oświadczeniem zarobiła 162 tysiące zł brutto. Jest to ok. 50 tys. zł mniej niż miało to miejsce rok wcześniej, kiedy pracowała jeszcze na stanowisku zastępcy ś.p. Pawła Adamowicza.

Wspomnieć jednak w tym miejscu należy, że Aleksandra Dulkiewicz zaczęła sprawować swoją funkcję dopiero w połowie marca ubiegłego roku. Prezydent Gdańska odnotowała także mniejsze oszczędności, a także dochody osiągane z zasiadania w radzie nadzorczej spółki Arena Gdańsk.

YouTube

Kto zarabia najwięcej?

Najlepiej zarabiającym prezydentem na Pomorzu jest prezydent Wejherowa, Krzysztof Hildebrandt. Jego dochody wynoszą ponad 200 tys. zł w skali roku. Wykazał on także kilka nieruchomości (w tym dom o pow. 125,5 mkw, wart 500 tys. zł), łódź motorową i dwa samochody.

YouTube

168 tys. zł w ubiegłym roku zarobiła Krystyna Danilecka-Wojewódzka ze słupskiego magistratu, choć należy zauważyć, że część jej dochodów stanowi nagroda jubileuszowa związana z 40-leciem pracy w urzędzie. O ponad 20 tys. zł mniej wykazał prezydent Janusz Stankowiak, zarządzający Stargardem Gdańskim.

Co sądzicie o oświadczeniach majątkowych włodarzy pomorskich miast?

To też może cię zainteresować: Pomorze: sanepid poinformował o kolejnych przypadkach koronawirusa. Są też pozytywne informacje

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wraca sprawa ostatniej podróży księżnej Diany. Co się wówczas naprawdę stało? Mają pojawić się niewygodne nagrania

O tym się mówi: Zaskakujące odkrycie naukowców. Koronawirus może rozprzestrzeniać się jeszcze łatwiej niż sądziliśmy. Jak się przed nim chronić