Dzisiaj pod względem pogody możemy oczekiwać przede wszystkim zachmurzenia z licznymi przejaśnieniami.

Będzie jednak dosyć chłodno. W Gdańsku temperatura będzie się kształtować od 14 st. do maksymalnie 17 w godzinach popołudniowych.

Według przewidywań meteorologów nie powinno padać. Umiarkowanie powieje z północy.

Co z jakością powietrza?

Obecna jakość powietrza w mieście jest określana jako dobra, a tym samym bezpieczna dla zewnętrznych aktywności.

Na godzinę 8:00 rano (wtorek 9 czerwca) skażenie PM2.5 wynosiło 2 µg/m³ co daje 8% normy. Z kolei skażenie PM10 kształtowało się na poziomie 4 µg/m³ czyli 10% normy.

Dla przypomnienia, pyły PM2.5 i PM10 są szkodliwe dla ludzi. Mogą zwiększać ryzyko chorób układu krwionośnego i oddechowego oraz prowadzić do arytmii i zawału.

fot. aqicn.org

Co z resztą kraju?

Na zachodzie i północy Polski będzie dzisiaj dosyć pogodnie. Przelotne opady deszczu wystąpią w województwach wschodnich, południowych oraz w centrum kraju. Lokalnie mogą wystąpić też burze lub opady gradu.

Na północy temperatury nie przekroczą dzisiaj 20 stopni Celsjusza. Nieco cieplej będzie na południu kraju gdzie termometry wskażą maksymalnie 23 st. C. Najcieplej dzisiaj w okolicach Białegostoku i Suwałek – 24 stopnie.

Portal Życie pisał również o: Policja straciła jednego z funkcjonariuszy. Przyjaciele i rodzina towarzyszyli mu podczas ostatniej drogi

Przypomnij sobie o: w Gdańsku rusza realizacja zwycięskiego projektu z Budżetu Obywatelskiego 2019. Co zostanie zrobione?

Jak informował portal Życie: Jedna z firm zaśmieca cmentarz Srebrzysko. Ludzie są oburzeni rozrzucanymi ulotkami