Odwiedzający cmentarz Srebrzysko skarżą się w ostatnim czasie na zaśmiecanie terenu przez jedną z firm kamieniarskich, która zostawiła przy grobach swoje wizytówki.

Wietrzna pogoda sprawiła, że obecnie można znaleźć je porozrzucane na ziemi tworząc denerwujący bałagan i niejednokrotnie obrażając uczucia religijne osób, które uznają cmentarz za miejsce zadumy, w którym nie ma miejsca na akcje marketingowe.

Co na to firma?

Firma kamieniarska już przeprosiła za zaistniałą informację, jednak jak informuje administrator cmentarzy komunalnych w Gdańsku to nie jest pierwszy raz, kiedy pojawił się taki problem.

fot. gdansk.pl

Dla przypomnienia, na terenach cmentarnych jest zakaz umieszczania reklam i ogłoszeń dlatego administrator ponownie wystąpi do straży miejskiej w tej sprawie prosząc o interwencję.

Stanowisko wobec procederu zajął też Gdański Zarząd Dróg i Zieleni.

Problem ten dotyczy jednej firmy. Swoje ulotki nieprzyzwoicie umieszczają za krzyżami, na świeżych grobach, wszędzie. Jako GZDiZ, także wystąpiliśmy do firmy kamieniarskiej z pismem o usuniecie i zaprzestanie kolportażu materiałów reklamowych – wyjaśnia rzeczniczka prasowa Magdalena Kiljan.

Niestety, prawnie nie da się ukarać problematycznej firmy kamieniarskiej ponieważ sprawcą wykroczenia jest osoba umieszczająca materiały, a nie zleceniodawca lub właściciel firmy.

Portal Życie pisał również o: Miasto szykuje się do sezonu kąpielowego. Jakich zasad bezpieczeństwa możemy oczekiwać?

Przypomnij sobie o: Nowe wytyczne biskupów na uroczystość Bożego Ciała. Czy procesje się odbędą?

Jak informował portal Życie: Wielkie problemy z pożarami. Mieszkańcy i radna proszą o pomoc