W tym roku z powodu pandemii koronawirusa mamy więcej zasad i obostrzeń pod względem korzystania z kąpielisk w zaczynającym się właśnie sezonie wakacyjnym.

W Gdańsku od 1 czerwca można się już kąpać w Brzeźnie na plaży przy molo. Resztę kąpielisk Gdański Ośrodek Sportu planuje udostępniać na przełomie czerwca i lipca. Będą one czynne od 9:30 do 17:30.

Zgodnie z zaleceniami sanepidu, na gdańskich plażach nie będzie limitu osób, jednakże obowiązuje 2 metrowy dystans społeczny, także podczas przebywania w wodzie. Na każdego powinno przypaść 4 m kw. Należy też korzystać z własnego sprzętu turystycznego.

Gdański Ośrodek Sportu przygotowuje wykaz zaleceń, które dostępne będą w obrębie kąpielisk oraz stronie internetowej.

fot. pixabay

Co w Sopocie i Gdyni?

W Sopocie udostępnione zostanie 9 kąpielisk. Te w pobliżu molo zostanie otwarte 15 czerwca, a na pozostałe trzeba będzie poczekać do 1 lipca.

Z kolei w Gdyni, wszystkie kąpieliska zostaną otwarte 26 czerwca. W mieście trwają dalej prace nad sensownymi rozwiązaniami pod względem bezpieczeństwa. Wiadomo na razie, że na plażach będzie dostępny płyn do dezynfekcji, a władze przeprowadzą kampanię informacyjną.

Portal Życie pisał również o: Nastolatek wypróbował metodę „na policjanta”. Takiego finału się nie spodziewał

Przypomnij sobie o: Gdzie latem będzie można zaparkować przy plaży? Znane są już stawki opłat

Jak informował portal Życie: Wielkie problemy z pożarami. Mieszkańcy i radna proszą o pomoc