Jak przypomina portal "Super Express", w minioną niedzielę doszło do katastrofy lotniczej w Korei Południowej. Zginęło w niej 179 osób, 2 cudem przeżyły. Pilot sygnalizował, że prawdopodobnie doszło do zderzenia maszyny ze stadem ptaków. Nie wszyscy jednak temu dowierzają. Wokół katastrofy narosła lawina spekulacji.

Katastrofa Lotnicza w Korei Południowej

Niedługo po katastrofie lotniczej w Kazachstanie, do której doszło 25 grudnia i w której życie straciło 39 osób, świat obiegły zdjęcia kolejnej tragedii. W niedzielę 29 grudnia maszyna Jeju Air rozbiła się, podchodząc do lądowania awaryjnego. Samolot stanął w ogniu.

Ze 181 osób znajdujących się na pokładzie życie straciło 179. Dwie cudem przeżyły wypadek. Z informacji przekazanych przez tabloid wynika, że przetrwał 33-letni mężczyzna, a także kobieta, najprawdopodobniej stewardesa.

Dotychczasowe informacje wskazują, że pilot sygnalizował zderzenie z ptakami. Podobne doniesienia pojawiały się także po katastrofie samolotu azerskiego samolotu w Kazachstanie. Później okazało się, że to nie stado ptaków, ale rakieta rosyjskiej obrony przeciwlotniczej.

Katastrofa lotnicza w Korei Południowej/YouTube @The Sun
Katastrofa lotnicza w Korei Południowej/YouTube @The Sun

Przyczyna katastrofy lotniczej w Korei Południowej

Jak wskazuje "Super Express", pilot maszyny, która rozbiła się w Korei Południowej, nadał sygnał mayday. Wieża kontroli miała ostrzegać załogę przed możliwym zderzeniem ze stadem ptaków. Nie wszyscy jednak wierzą, że powodem wypadku faktycznie były ptaki.

Na nagraniach dokumentujących wypadek samolotu w Korei Południowej widać kulę ognia przy jednym z silników. "Nigdy nie widziałem, aby zderzenie z ptakiem uniemożliwiło wysunięcie podwozia" - stwierdził australijski ekspert ds. bezpieczeństwa linii lotniczych, Geoffrey Dell, cytowany przez dziennik.

Część świadków zdarzenia mówi o wybuchach, jakie słyszeli przed tragedią. Eksperci wskazują również, że ostatecznie o losie pasażerów feralnego lotu przesądziła betonowa zapora znajdująca się na końcu pasa.

Akcja ratunkowa w miejscu katastrofy lotniczej w Korei Południowej/YouTube @The Sun
Akcja ratunkowa w miejscu katastrofy lotniczej w Korei Południowej/YouTube @The Sun

To też może cię zainteresować: Apel Policji w sprawie zaginięcia 12-letniej Oliwii. Od soboty 28 grudnia nie daje znaku życia

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Niepokojące prognozy pogodowe w Polsce. Wiemy, kiedy nie będzie na zewnątrz bezpiecznie

O tym się mówi: Ewa Błaszczyk ma powody do dumy. Media obiegły zaskakujące informacje o Mariannie Janczarskiej