Musiałam zrobić ciasto z tego, co było w lodówce. Wyobraź sobie: udało mi się zrobić Millefeuil z 4 składników. Taki cytrynowy deser doceni nawet szef kuchni.

A wszystko dzięki temu, że przyzwyczaiłam się do robienia wykrojów z ciasta. Na przykład zarówno w domu, jak i na wsi w mojej zamrażarce jest kilka arkuszy ciasta francuskiego. Kto wie, kiedy zechcę zjeść ptysie jabłkowe? Lista szybkich deserów w pół godziny zawiera również deser cytrynowy. Tobie też radzę wypróbować!

Składniki:

*Ciasto francuskie bez drożdży - 200 g,

*Jogurt grecki 250 g,

*Kremówka 200 ml,

*Cytryna 1 szt.,

*Cukier do smaku.

Przygotowanie:

Pokrój arkusz ciasta francuskiego na 2 identyczne prostokąty. Zrób widelcem kilka nakłuć na każdym z nich. Do smaku posyp je cukrem i skórką z cytryny.

Deser cytrynowy, screen YT
Deser cytrynowy, screen YT

Ciasta pieczemy w piekarniku nagrzanym do 180 stopni przez 15 minut. W międzyczasie zajmij się farszem. Ubij śmietankę mikserem. Dodaj do niej skórkę z cytryny i jogurt. Wszystko wymieszaj. Niech przygotowane ciasta ostygną. Jedno z nich posmaruj gotowym kremem. Przykryj nadzienie drugą częścią ciasta. Lekko dociśnij.

Deser cytrynowy, screen YT
Deser cytrynowy, screen YT

Włóż ciasto do lodówki, schładzaj aż do stężenia kremu. Po 20-30 minutach wyjmij deser i pokrój go w kwadraty. Udekoruj ćwiartkami cytryny i podawaj.

Lekki i przewiewny deser cytrynowy robię nawet w poniedziałki, szczególnie latem. W końcu naprawdę chcę rozjaśnić początek tygodnia pracy czymś słodkim i dyskretnym. Jakie lubisz desery cytrusowe?

Deser cytrynowy, screen YT
Deser cytrynowy, screen YT

Jak informował portal "Życie": NIESAMOWITA HISTORIA! NIKT NIE SPODZIEWAŁ SIĘ TAKIEGO ZAKOŃCZENIA! OJCIEC I SYN PONOWNIE SPOTKALI SIĘ PO DWUDZIESTU CZTERECH LATACH ROZŁĄKI

Przypomnij sobie: BRAK UISZCZANIA OPŁATY ZA ABONAMENT RTV NIE UJDZIE JUŻ POLAKOM NA SUCHO! OGROMNE KARY CZEKAJĄ NA ZAPOMINALSKICH

Portal "Życie" pisał również: JASNOWIDZ KOLEJNY RAZ PRZEPOWIEDZIAŁ PRZYSZŁOŚĆ! JAK WEDŁUG KRZYSZTOFA JACKOWSKIEGO BĘDĄ WYGLĄDAĆ NAJBLIŻSZE LATA I CO ZMIENI SIĘ W SPOŁECZEŃSTWIE