Aby przygotować suszoną rybę, potrzebujesz minimum składników. Każda gospodyni domowa ma sól, cukier i pieprz, a po 2 dniach danie zajmie należne jej miejsce na świątecznym stole.

Niezbędne produkty

makrela: 1 szt.
sól: 1 łyżeczka
cukier: 1/2 łyżeczki
zmielony czarny pieprz

Krok 1

Usuń wnętrzności z makreli i wyrzuć głowę. Opłucz rybę pod bieżącą wodą, a następnie osusz ręcznikiem papierowym.

Krok 2

W małym pojemniku wymieszaj sól, cukier i pieprz. Makrelę natrzeć przyprawami, także w środku i po obu stronach, następnie włożyć do pojemnika, przykryć i włożyć na jeden dzień do lodówki.

Krok 3

Następnie makrelę, opłucz i wysusz. W okolicy ogona zrób dziurę, załóż haczyk lub nitkę z gęstym, mocnym splotem, zawieś w dogodnym miejscu, pod spodem kładąc naczynie do odsączenia tłuszczu. Za dzień przysmak będzie gotowy.

Rada

W przypadku suszonej makreli zawsze używaj solenia na sucho. Sól pomaga utrzymać produkt w całości, ryba będzie zwarta i dobrze będzie się kroić, a to klucz do pięknej prezentacji. Ryba robiobna w solance do smarowania nie daje się kroić dobrze, co może zepsuć wygląd produktu.

To też może cię zainteresować: W PIĄTEK DOJDZIE DO ZAŁAMANIA POGODY? SYNOPTYCY Z NIEPOKOJĄCYMI PROGNOZAMI! GDZIE BĘDZIE PANOWAĆ NAJTRUDNIEJSZA SYTUACJA? TRZEBA SIĘ PRZYGOTOWAĆ

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: GWIAZDA „M JAK MIŁOŚĆ” ZDRADZIŁA WYSOKOŚĆ EMERYTURY. TERESA LIPOWSKA PRZYZNAŁA, ŻE UDZIAŁ W SERIALU RATUJE JEJ DOMOWY BUDŻET! O JAKIEJ SUMIE MOWA