Przepis, z którego korzystam od dawna, zawiera niewielką liczbę niedrogich, prostych składników. Chleb usmażony na patelni okazuje się niesamowicie przewiewny, delikatny i puszysty.

Pieczenie ma naturalny skład i wypada korzystnie w porównaniu z produktem sklepowym.

Skład i przepis krok po kroku

Do chleba użyć: Około 200 ml ciepłej wody. Mała łyżeczka cukru pudru. Sól w tej samej ilości. Około 150 g mąki.

Około 200 g kaszy manny (+ 2 łyżki produktu). Pół małej łyżeczki suchych drożdży. Rafinowany olej słonecznikowy w ilości 2 łyżki. l. (+ produkt do przykrycia patelni). Przede wszystkim wlewam ciepłą wodę do głębokiej miski.

Dodaję cukier granulowany, sól, drożdże suche. Mieszam składniki. Wsypuję do masy kaszę mannę i przesianą mąkę w ilości 75 g. Produkty łączę na gładką masę, którą następnie przykrywam spozywczą folią.

Po dziesięciu minutach dodaję pozostałą mąkę do ciasta. Masę mieszam rękami. Składniki łączę z olejem słonecznikowym. Zagniatam ciasto, aż do gładkości. Dodaję łyżkę kaszy manny. Ponownie mieszam składniki.

Ciasto kładę na głębokim talerzu. Przykrywam folią spożywczą. Zostawiam w ciepłym miejscu na 60 minut. Ciasto przekładam na blat pokryty mieszanką mąki i pół łyżeczki manny. Zagniatam rękami, lekko natłuszczam.

Ciastu nadaję kształt kuli. Na patelnię nalewam olej i posypuję pozostałą kaszą manną. Ciasto kładę jako kolejne, lekko dociskając palcami i przykrywam znowu folią na 15 minut.

Następnie kładę patelnię z ciastem na średnim ogniu. Chleb smażę pod przykryciem przez około 15 minut z każdej strony, aż się zarumieni. Ściągam naczynie z ognia. Delikatnie przenoszę chleb na płaski talerz. Należy ostudzić, pokroić w kromki i podawać.

To też może cię zainteresować: URZĘDNICY DOKŁADNIE PRZEŚWIETLAJĄ MAJĄTEK I DOCHODY. PRZEWIDZIANO KARY DLA TYCH, KTÓRZY UCHYLĄ SIĘ OD ODPOWIEDZI

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: NOWE WIEŚCI W SPRAWIE FOTOREPORTERA, KTÓRY ZOSTAŁ POSZKODOWANY PODCZAS MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI. WSZCZĘTO POSTĘPOWANIE, SPRAWĄ ZAJMUJE SIĘ PROKURATURA

O tym się mówi w Polsce: BARDZO MOCNE SŁOWA RAFAŁA TRZASKOWSKIEGO NA TEMAT JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO. CZY KONFLIKT POMIĘDZY POLITYKAMI ZNÓW PRZYBIERZE NA SILE