Pierogi z kapustą i grzybami, z mięsem, ruskie oraz ze słodkim nadzieniem to jedne z potraw, które kojarzą się z domem rodzinnym oraz z babciami, gdyż to one zazwyczaj są odpowiedzialne za ich lepienie.

Czasem jednak warto zrobić je samemu i wypróbować nowych przepisów, dzięki którym to popularne danie zyska kolejną odsłonę w naszych kuchniach.

Pewien przepis na pierogi robi furorę wśród gospodyń

Zrobienie pierogów wcale nie należy do najtrudniejszych czynności. Mało tego, znamy trik, który ułatwi ich wykonanie. Korzystały z niego nasze babcie, a teraz cieszy się również popularnością wśród szefów kuchni – w tym używa go sama Magda Gessler.

Okazuje się, że do ciasta na pierogi powinno się dodać łyżkę masła. Nie tylko podkręci to smak naszego dania, ale również ułatwi ulepienie smakołyku.

Dzięki temu ciasto będzie miękkie i elastyczne, nie będzie lepić się do stolnicy, ani rozpadać. Co jeszcze powinny wiedzieć początkujące kucharki?

Pierogi. Źródło: pikio.pl
Pierogi. Źródło: pikio.pl

Oto przepis na pyszne pierogi

Do wykonania tego popularnego dania potrzebujemy:

  • 250 ml gorącej wody
  • pół kilograma mąki
  • 1/4 łyżeczki soli
  • 1 łyżka masła

Przygotowanie:

Krok 1. Na stolnicy umieść przesianą mąkę, masło oraz sól. Zrób dołek i umieść w nim wodę. Po tym wyrób ciasto na pierogi. Przykryj je ciepłym talerzem i odstaw na 30 minut.

Krok 2. Wałkuj ciasto, a po tym wytnij z niego równe kółka – najlepiej szklanką o pojemności 250 ml. Na kółeczka nakładamy dowolny farsz i lepimy pierogi.

Pierogi. Źródło: smakosze.pl
Pierogi. Źródło: smakosze.pl

Krok 3. Przygotowane pierogi wrzucamy do gorącej, lekko osolonej wody – na 100 g pierogów przypada pół litra wody. Gotować do wypłynięcia na powierzchnię. Smacznego!

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZACHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO