Idealnym rozwiązaniem będzie przepis na ciasto Śnieżka bez pieczenia. Aby je przygotować, nie potrzebujesz wymyślnych składników, znajdziesz je wszystkie w najmniejszym sklepie spożywczym. Nawet niedoświadczony kucharz poradzi sobie z tą prostą receptą na ciasto i suflet. Będziesz potrzebował: 40 gramów żelatyny; 120 mililitrów wody; 150 gramów cukru pudru; 150 gramów kruchego ciasta; 200 mililitrów gęstej śmietany; 700 gramów twarogu; jednej soczystej pomarańczy oraz wanili do smaku.

Przygotowanie ciasta zaczynamy od galaretki, tworząc suflet. Żelatynę wlewamy do gorącej wody i mieszamy do rozpuszczenia. Gdy mieszanina żelatyny ostygnie, zacznij przygotowywać twaróg.

Twarożek wymieszaj ze śmietaną, cukrem i wanilią. Całość ubijaj blenderem. Koniecznie upewnienij się, że nie pozostały w nim nieapetyczne grudki. Zepsują smak galaretki. Gdy wszystko będzie gotowe, wymieszaj masę twarogową z żelatyną.

Wszystko wyłóż starannie do silikonowej formy. Na pierwszą warstwę twarogu możesz położyć plasterki pomarańczy. Nie jest to krok niezbędny, możesz go ominąć, jeśli nie lubisz kontrastu kwaśnego i słodkiego smaku.

Okruchy ciasteczek wyłóż na ułożony już w formie twarożek. Wielkość "okruchów" zależy od indywidualnych preferencji. Zaleca się układanie ciastek w kilku warstwach na przemian ze śmietaną. Dzięki temu ciastka nasiąkną i będą bardziej miękkie.

Deser przed podaniem należy schłodzić w lodówce, pozostawiając go tam od dwóch do trzech godzin. Jeśli to możliwe najlepiej przechowywać go w lodówce całą noc. Przy wyjmowaniu ciasta należy zachować ostrożność.

Suflet jest na tyle miękki, że może zacząć się rozpadać. Wierzch ciasta można posypać gorzką czekoladą lub udekorować plasterkami pomarańczy. Ciasto w 5 minut bez pieczenia „Śnieżka". Pyszne i łatwe!

O tym się mówi w Polsce: WIELU POLAKÓW MOŻE STRACIĆ WSZYSTKIE SWOJE OSZCZĘDNOŚCI. RZECZNIK FINANSOWY INFORMUJE O POWAŻNYM PROBLEMIE

O tym się mówi na świecie: IVANKA TRUMP STRACIŁA STATUS I PRACĘ W BIAŁYM DOMU. CO TERAZ ZROBI CÓRKA I DORADCZYNI BYŁEGO PREZYDENTA

Z życia gwiazd: MARGARET ZNÓW ZASKOCZYŁA FANÓW. NA JEJ PROFILU W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH POJAWIŁ SIĘ ODWAŻNY POST