Dynię i pomarańcze kupisz w każdym supermarkecie. A więc przejdźmy do pieczena!

Tak więc, aby zrobić ciasto z dynią i pomarańczą, potrzebujemy:

Mąka pszenna - 300 gr
Masło - 200 gr
Cukier - 150 gr
Śmietana - 1 łyżka stołowa
Proszek do pieczenia - 1 łyżeczka.

Nadzienie:

Cukier - 100 gr
Dynia - 500 gr
Pomarańcze - 1 szt.
Ekstrakt waniliowy lub cukier waniliowy

Sposób wykonania:

1. Przygotowanie składników. Włóż masło do zamrażarki — powinno być zimne.

2. Zetrzyj dynię na drobnej tarce, obierz pomarańczę, nie zapominając o usunięciu z niej białej skórki. Każdy kawałek dzielimy na 4 segmenty. Zmiel owoce kandyzowane. Wszystko wymieszaj, dodaj trochę cukru waniliowego i ponownie wymieszaj.

3. Mąkę, cukier i proszek do pieczenia wymieszać w osobnym głębokim pojemniku.
Czas wyjąć masło z zamrażarki i zetrzeć je bezpośrednio do mąki, aby uzyskać miękisz. Aby ułatwić proces, możesz okresowo zanurzać masło w mące i chłodzić samą tarkę.

4. Dodaj śmietanę do mieszanki i zmiel. Mieszanka nie musi być jednorodna, więc nie ma potrzeby wyrabiania ciasta. Niech to będą okruchy.

5. Na spód formy wyłóż papier do pieczenia, smarując boki olejem. Wsyp 2/3 powstałego miękiszu ciasta. Poziomujemy. Na wierzch wyłożyć nadzienie, równomiernie rozprowadzając.
Przykryj resztą ciasta.

6. Ciasto wkładamy do piekarnika nagrzanego do 180 stopni. Pieczemy około 50 minut. Jednak musisz skupić się na funkcjach piekarnika. Może zajmie to mniej czasu lub odwrotnie, więcej. Ciasto powinno być zarumienione i złocisto-brązowe.

7. Po zakończeniu procesu pieczenia nie ma potrzeby wyjmowania ciasta z formy. Niech ostygnie, w przeciwnym razie wypełnienie wycieknie.

Jak informował portal „życie”: zmiany w programie 500 plus, czy świadczenie nie trafi do wszystkich rodzin w polsce? polacy zaniepokojeni najnowszymi doniesieniami

Przypomnij sobie: dobre wieści dla rodziców dzieci na kwarantannie. mogą liczyć na spory zastrzyk gotówki, rząd poinformował o zmianach w przepisach

Portal "życie" pisał również: uczestnicy programu „rolnik szuka żony” są oburzeni zachowaniem józefa! co takiego zrobił mężczyzna? na facebooku pojawiły się stanowcze komentarze