Wiele osób rezygnuje z pieczenia ciast, bowiem kojarzy im się to z bardzo żmudnym i długim procesem. Okazuje się jednak, że nie każde ciasto wymaga ogromnego nakładu pracy!

Szybkie i smaczne ciasto!

Na portalu Smakosze pojawił się ostatnio przepis na ciasto o wdzięcznej nazwie – ‘Mleczna dziewczyna”. Jak się okazuje przygotowanie wypieku jest niesamowicie proste i szybkie, a ciasto nieustannie zyskuje swoich fanów.

Aby upiec ciasto nie potrzebujemy wielu składników, godzin poświęconych w kuchni, ani też ogromnego nakładu pracy. Jego pieczenie trwa mniej niż 10 minut!

Na samym początku musimy zgromadzić niezbędne składniki. Składnikami na ciasto są:

  • Mąka tortowa – 200 g;
  • Proszek do pieczenia – 1 i 1/5 łyżeczki;
  • Jajka – 3 sztuki;
  • Masło rozpuszczone – 50 g;
  • Mleko skondensowane – 540 g;
  • Szczypta soli.

Składniki na krem to natomiast:

  • Śmietana kremówka ( 30 – 36%) – 2 opakowania;
  • Serek kremowy naturalny – 700 g;
  • Cukier puder – 4 łyżki;
  • Czekolada mleczna – do dekoracji.

YouTube: Cookrate - Polska

Banalny przepis!

Kiedy zgromadziliśmy już niezbędne składniki możemy przejść do pracy. Na samym początku przesiewamy mąkę i dodajemy do niej proszek do pieczenia oraz sól. W oddzielnym naczyniu łączymy masło, mleko oraz jajka. Następnie powstałą masę przelewamy do miski z suchymi składnikami i mieszamy aż uzyskamy ciasto o konsystencji dość zbliżonej do ciasta naleśnikowego.

Tak przygotowaną masę przelewamy do formy (wymiary 35 x 40 centymetrów) i umieszczamy w piekarniku nagrzanym do 180 stopni. Czas pieczenia to około 7 minut.

W tym czasie przygotowujemy krem. Do śmietany dodajemy cukier puder i ubijamy sztywną pianę. Następnie do piany dodajemy serek i mieszamy do momentu połączenia się składników.

Upieczone ciasto dzielimy na cztery warstwy. Każdą z nich przekładamy przygotowanym kremem. Dodatkowo kremem smarujemy także wierzch ciasta. Na koniec ciasto możemy posypać startą czekoladą lub wiórkami kokosowymi. Całość umieszczamy w lodówce i czekamy aż zastygnie (około 3 godzin). Smacznego!

Cały przepis można znaleźć na kanale Cookrate - Polska na platformie YouTube!

Jak informował portal "Życie ": JAK NAJMŁODSI RADZĄ SOBIE Z ZAKAŻENIAMI KORONAWIRUSEM? GŁOS NA TEN TEMAT ZABRAŁ LEKARZ. CZY RODZICE MAJĄ PODSTAWY DO OBAW O SWOJE POCIECHY

Przypomnij sobie: BOHATER PROGRAMU "CHŁOPAKI DO WZIĘCIA" ZMAGA SIĘ Z POWAŻNYM PROBLEMEM. WIDZOWIE NIE SPODZIEWALI SIĘ TAKICH INFORMACJI

Portal "Życie " pisał również: DUŻA GRUPA POLAKÓW OD CZWARTKU BĘDZIE MOGŁA STARAĆ SIĘ O WYŻSZE ŚWIADCZENIA. JAK OTRZYMAĆ DODATKOWE PIENIĄDZE? TRZEBA SPEŁNIAĆ JEDEN WARUNEK