Domowe cukierki żelowe to prosty, ale niesamowicie pyszny deser, który zachwyci każdego smakosza.

Przygotowane na bazie pachnącego i smacznego purée z owoców, słodycze natychmiast przyciągają uwagę wszystkich swoim jasnym i kolorowym wyglądem.

I warto ich spróbować, bo można się w nich zakochać - słodycze są pachnące, słodkie, o bogatym naturalnym aromacie owoców i smaku, którym chcesz się cieszyć raz po raz. Spróbuj!

Aby zrobić żelki w domu, przygotuj składniki zgodnie z listą.

Przygotować pojemnik do schłodzenia masy galaretkowej - wyłożyć papierem do pieczenia, posmarować olejem i posypać kokosem.

Mrożone owoce posypać cukrem i rozmrozić. Miałam mieszankę truskawek (200 g), malin (200 g) i czarnych porzeczek (1 garść), ale wystarczy jeden rodzaj owoców.

Aby przyspieszyć proces, możesz rozmrozić owoce w kuchence mikrofalowej lub umieścić pojemnik w łaźni wodnej.

Zmiel powstałą mieszaninę owoców, soku i cukru na purée.

Umieść owoce w blenderze.

Wlej powstały przecier owocowy do rondla. Dodaj sok z cytryny i żelatynę instant.

Mieszaninę podgrzewać na małym ogniu przez kilka minut, ciągle mieszając, aż żelatyna i cukier się rozpuszczą. Jeśli to konieczne, doprowadzić mieszaninę do prawie wrzenia i natychmiast wyłączyć grzanie.

Gdy żelatyna się rozpuści, wyłącz grzanie i schłodź mieszaninę do temperatury 36-37 stopni. Aby upewnić się, że mikstura jest wystarczająco chłodna, nałóż na dłoń kroplę masy owocowej. Jeśli nie jest wyczuwalna na skórze, temperatura jest prawidłowa.

Ubij mikserem przez 8-10 minut, aż się rozjaśni i podwoi objętość.

Wlej mieszaninę do przygotowanego pojemnika i wstaw do lodówki na 3-4 godziny do ostatecznego zastygnięcia.

Gdy mieszanina zastygnie i całkowicie zestali się, wyjmij ją z formy.

Ostrze noża zalać wrzątkiem, osuszyć serwetką i pokroić galaretkę na kawałki o odpowiedniej wielkości. W razie potrzeby opanieruj powstałe cukierki cukrem pudrem. Przechowuj cukierki w lodówce w szczelnym pojemniku.

Galaretki gotowe!

Smacznego!

Jak informował portal "Życie": SĄD REJONOWY UKARAŁ EKSPEDIENTKĘ SKLEPU ZA TO, ŻE UPOMNIAŁA KLIENTKĘ O BRAK MASECZKI. MIESZKAŃCY SĄ OBURZENI WYROKIEM SĄDU

Przypomnij sobie: NIESAMOWITA SZTUCZKA Z WYKORZYSTANIEM CZOSNKU, KTÓRA EFEKTYWNIE POPRAWI ŻYCIE NA CO DZIEŃ. NIEWIELE OSÓB O NIEJ WIE, A DZIAŁA CUDA

Portal "Życie" pisał również: POWRÓT DZIECI DO SZKÓŁ NIEBAWEM. CZY PLACÓWKI SĄ ODPOWIEDNIO PRZYGOTOWANE I BEZPIECZNE? WYPOWIEDŹ MINISTRA EDUKACJI