Nie korzystasz z kuchenki i piekarnika? Okazuje się, że możesz. Polecam każdemu, kto chce szybko przygotować coś smacznego do herbaty lub nawet na święta.

Składniki:

masło 180 g
cukier 300 g
jajko 4 szt.
sól 2 szczypty
proszek do pieczenia 20 g
wanilina 2 szt.
mąka 200 g
mleko 60 ml
śmietana 500 g

Przepis krok po kroku:

Krok 1

Masło utrzyj z cukrem, dodaj jajka i ubij trzepaczką lub mikserem. Dodaj mąkę, sól, cukier, wanilinę, mleko i dobrze wymieszaj, aby nie było grudek.

Krok 2

Formę szklaną lub ceramiczną, albo taką, która nadaje się do kuchenki mikrofalowej, smaruje się olejem lub przykrywa pergaminem i wylewa ciasto, wyrównuje i wkłada do mikrofalówki na 7 minut ze średnią mocą (mam 450 watów).

Pozostawić do ostygnięcia w kuchence mikrofalowej na 3 minuty i można ją wyjąć. Następnie wyłóż ciasto na talerz, aż całkowicie ostygnie (zrób to z każdym ciastem, jeśli jest ich kilka). Opcjonalnie możesz dodać mak do jednego z ciast tak jak ja.

Krok 3

Ubij śmietanę z cukrem.

Krok 4

Składanie ciasta: przekrój ciasto na dwie części, każde ciasto posmaruj kremem i przykryj kolejnym ciastem. Gotowe! Możesz podać od razu, ale lepiej będzie, jeśli pozwolisz, aby ciasto stygło przez co najmniej 2 godziny.

Smacznego!

Jak informował portal "Życie": SĄD REJONOWY UKARAŁ EKSPEDIENTKĘ SKLEPU ZA TO, ŻE UPOMNIAŁA KLIENTKĘ O BRAK MASECZKI. MIESZKAŃCY SĄ OBURZENI WYROKIEM SĄDU

Przypomnij sobie: NIESAMOWITA SZTUCZKA Z WYKORZYSTANIEM CZOSNKU, KTÓRA EFEKTYWNIE POPRAWI ŻYCIE NA CO DZIEŃ. NIEWIELE OSÓB O NIEJ WIE, A DZIAŁA CUDA

Portal "Życie" pisał również: POWRÓT DZIECI DO SZKÓŁ NIEBAWEM. CZY PLACÓWKI SĄ ODPOWIEDNIO PRZYGOTOWANE I BEZPIECZNE? WYPOWIEDŹ MINISTRA EDUKACJI