To bardzo proste, ale jest niesamowicie pyszne! Ciekawa wersja zapiekanki z ziemniaków i mięsa mielonego wprost z piekarnika. Warto znać ten przepis!

Składniki

Ziemniaki - 5 szt.
Mięso mielone - 200-250 gramów
Pietruszka
Sól, papryka (1 łyżeczka), pieprz czarny
Sos pomidorowy - 5 łyżek.
Olej roślinny - 2 łyżki.
Woda - 12 szklanek

Przygotowanie

1. Duże ziemniaki (pięć sztuk) trzeba wyczyścić, obrać, umyć i przeciąć na pół. Następnie przecinamy każdą połowę nie do końca, wykonujemy cztery nacięcia (jedno wzdłuż, jedno w poprzek i dwa po przekątnej), tak, aby stworzyć gniazdo.

2. Tak przygotowane ziemniaki trzeba zalać zimną wodą i ugotować, ale nie do miękkości. Gotujemy przez 2 minuty po tym, jak woda zawrze (nie zapominamy o soleniu). Odlewamy gorącą wodę i hartujemy gotowane ziemniaki zimną wodą (robi się to, aby ziemniaki ostygły szybciej).

3. Przygotowujemy farsz - do mielonego mięsa dodajemy posiekaną natkę pietruszki, sól, czarny pieprz i paprykę. Wszystko mieszamy.

4. W naczyniu do pieczenia na dnie trzeba rozsmarować kilka łyżek sosu pomidorowego połączonego z olejem roślinnym (dwie łyżki), solą i pieprzem do smaku. Każdy ziemniak nadziewamy farszem i wkładamy do formy. Wlewamy pół szklanki wody i wkładamy do rozgrzanego piekarnika.

5. Formę należy przykryć folią aluminiową. Ziemniaki pieczemy w temperaturze 180 stopni przez 40 minut (na 7-10 minut przed końcem trzeba zdjąć folię). Nadzienie z sosem jest bardzo smaczne, a ziemniaki przed obróbką można ugotować na parze.

Receptura dostępna w krótkim przepisie wideo.

To świetny przepis na obiad lub kolację, a takie ziemniaki mogą się pojawić nawet na świątecznym stole!

Smacznego!

Jak informował portal "Życie": NOWE RESTRYKCJE NA POLSKICH WESELACH. ZASADY, KTÓRE MAJĄ ZOSTAĆ WPROWADZONE NIE UCIESZĄ MŁODYCH POLAKÓW, DZIADKOWIE MOGĄ MIEĆ ZAKAZ ZABAWY

Przypomnij sobie: SANEPID PILNIE POSZUKUJE UCZESTNIKÓW MSZY, MOGĄ BYĆ ZARAŻENI. W NABOŻEŃSTWIE BRAŁA UDZIAŁ OSOBA Z KORONAWIRUSEM

Portal "Życie" pisał również: KIEROWCY MUSZĄ MIEĆ SIĘ NA BACZNOŚCI, POSIADACZE PRAWA JAZDY NIE UNIKNĄ PEWNEGO OBOWIĄZKU. ZAPŁATA BĘDZIE OBLIGATORYJNA