Składniki:

 • 150 gr. cukier granulowany
  150 gr. masło
  1 jajko
  300-350 gr. mąka
  1 szczypta soli
  100 gr. cukier granulowany
  2 średnie cytryny

Jak gotować:

Mieszamy 150 g piasku z miękkim masłem, dodajemy jajko, mieszamy sól i stopniowo dodajemy przesianą mąkę pszenną, zagniatamy elastyczne ciasto. Ciasto dzielimy na dwie części: jedną mniejszą, drugą mniejszą, przykryj folią spożywczą i włóż większość do lodówki, mniejszą do zamrażarki na 15 minut.

Umyj cytryny i zanurz je we wrzącej wodzie na 4 minuty, to usunie gorycz (możesz je wcześniej zamrozić, efekt jest taki sam) Po pokrojeniu na 4 części usuń nasiona i zmieszaj w blenderze do stanu papkowatego ze 100 g granulowanego cukru (każdy, kto kocha lepiej, może dodaj więcej cukru)

Wyjmujemy większość ciasta i rozkładamy równomiernie, podnosząc niezbyt wysokie boki, do odłączalnej formy ułożonej papierem do pieczenia. Wlać mieszaninę cytryny z cukrem, rozprowadzając równomiernie łyżką.

Wyjmujemy drugą część ciasta z zamrażarki i pocieramy ją na grubej tarce.

Posyp ciasto na wierzch naszym tartym ciastem. Rozgrzej piekarnik do 180 stopni.

Piec przez 35–40 minut, biorąc pod uwagę specyfikę piekarnika.

To też może cię zainteresować: EGZAMIN ÓSMOKLASISTY. KIEDY I JAK BĘDZIE WYGLĄDAŁ? ZNANE SĄ SZCZEGÓŁY

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: MINISTER ROLNICTWA CHCE ŚWIECIĆ PRZYKŁADEM WOBEC NAUCZYCIELI. RUSZYŁ NA ZBIÓR TRUSKAWEK, APELUJE DO ZNP

O tym się mówi: KRAKÓW: TUTAJ PASAŻEROWIE BILETÓW JUŻ NIE KUPIĄ. RADNI PRZEGŁOSOWALI WAŻNĄ ZMIANĘ ODNOŚNIE KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ