Wigilia nie może obejść się bez karpia. Każdego roku zastanawiamy się, jak go przyrządzić, aby oczarować gości zgromadzonych na świątecznej kolacji. Tymczasem w internecie można znaleźć setki przepisów. Który z nich jest najlepszy?

Mamy prostą odpowiedź – ten, który smakuje obłędnie, a jednocześnie nie wymaga wielogodzinnego stania „przy garach”! Dlatego przychodzimy do Was z propozycją smażonego karpia z pak choi i pomarańczami.

Pak choi to coraz popularniejsza w Polsce chińska kapusta. Warzywo to stanowi nieodłączny składnik wielu azjatyckich dań. Tym razem przełamiemy nim polską tradycję, nadając tym samym świątecznej potrawie nieco delikatności i chrupkości.

Smażony karp z pak choi i pomarańczami to danie z orientalnym twistem, które olśni wszystkich domowników. Największą zaletą tej potrawy jest oczywiście jej niesamowity smak! Poza tym przygotowanie tego pysznego dania zajmuje zaledwie 15 minut! Tak krótki czas przygotowania jest nie do przecenienia w świątecznym zamieszaniu.

Składniki

  • 4 dzwonka karpia
  • 4 małe pak choi
  • 1 cebula czerwona (pokrojona w kostkę)
  • 1 brzoskwinia (pokrojona na małe kawałki)
  • 1 łyżka oleju kokosowego
  • 2 łyżki sosu sojowego
  • sok z jednej pomarańczy

Sposób przygotowania:

Rozgrzej olej na patelni, a potem podsmaż na nim cebulę do zeszklenia. Dodaj do tego kawałki brzoskwini oraz pak choi w całości. Przez chwilę podsmażaj wszystko razem.

Następnie wlej na patelnię sok z jednej pomarańczy oraz sos sojowy i poczekaj aż całość się zagotuje. Teraz podkręć temperaturę i wrzuć na patelnię karpia.

Musisz go smażyć na wysokim ogniu! Dzięki temu już po kilku minutach będzie gotowy - wspaniały i chrupiący. Ułóż go na talerzach, a całość udekoruj cząstkami owoców i kapustą pak choi.

Na portalu "Życie" dowiesz się także o... CORAZ WIĘCEJ SKLEPÓW REZYGNUJE ZE SPRZEDAŻY ŻYWYCH KARPI. SĄ TYLKO DWIE SIECI, W KTÓRYCH MOŻNA ZNALEŹĆ ŻYWE RYBY

Warto sobie przypomnieć... „RYBKA LUBI PŁYWAĆ, ALE… NIE W WANNIE”. SKLEPY WYCOFUJĄ SIĘ ZE SPRZEDAŻY ŻYWYCH KARPI

Portal "Życie" informuje również... GIS OSTRZEGA PRZED JEDZENIEM JAJEK TEJ POPULARNEJ MARKI. W WIELU PARTIACH WYKRYTO SALMONELLĘ