Magda Gessler, niekwestionowana królowa kuchni zdradziła, co zrobić, by zachwycić gości podczas wigilijnej kolacji. Restauratorka przyznała, że trzeba wyjść naprzeciw tradycyjnym przepisom i przygotować coś, co skradnie serca wszystkich smakoszy.

Do Bożego Narodzenia zostało niewiele czasu, z tego względu w wielu polskich domach rozpoczynają się już kulinarne przygotowania. Gospodynie siegają po znane, często przekazywane z pokolenia na pokolenie przepisy.

I choć te potrawy zawsze się sprawdzają, nie są już w żaden sposób zaskakujące dla gości. Magda Gessler przyznała, że nie trzeba wiele zmieniać, by nadać potrawie niepowtarzalny smak.

Rady Magdy Gessler zawsze są bardzo cenne, jednak szczególnego znaczenia nabierają teraz, w okresie przedświątecznym.

Co radzi Magda Gessler?

Popularna restauratorka postanowiła zdradzić sekret idealnego czerwonego barszczu. Jak wiadomo danie to jest podstawową potrawą na wigilijnym stole. Wielu z nas nie wyobraża sobie uroczystej kolacji bez tej zupy.

Gessler zdecydowała się więc pokazać, jak przygotować najlepszy barszcz czerwony na świecie. Celebrytka opublikowała na swoim Instagramie krótki filmik, na którym pokazuje, co należy zrobić.

"Barszcz czerwony... podstawowy element wigilijnego stołu… rodzinne spotkanie bez niego w tym dniu to jak kulig bez sanek… obłędny, aromatyczny."

Przepis na barszcz jest powszechnie znany, jednak gospodyni "Kuchennych Rewolucji" postanowiła nadać mu nowy charakter. Magda Gessler zdecydowała zrezygnować z octu, a w zamian za to znalazła zaskakującą alternatywę.

Królowa kuchni przyznała, że zamiast octu wykorzystuje maliny. Dodane do zupy, zdaniem Magdy Gessler, sprawiają, że barszcz ma nietypowy i niepowtarzalny smak.

"Jaki się kolor robi, prawie jak krew. Jak się teraz zagotuje to wszystko, to ochrzcimy octem. Ja w ogóle (...) dodaję malin przetartych. Wtedy naprawdę jest obłęd, zamiast octu są kwaśne maliny."

Warto sobie przypomnieć...NAJLEPSZY Z NAJLEPSZYCH, NIEZAWODNY PRZEPIS NA ŚWIĄTECZNEGO KARPIA. PALCE LIZAĆ

Portal "Życie" pisał: TO URZĄDZENIE MOŻE URATOWAĆ CI ŻYCIE. MIASTO ROZDAJE JE ZA DARMO, WYSTARCZY SIĘ ZGŁOSIĆ

Informował również...PRZEPIS NA KOTLETY MAGDY GESSLER! TEGO SMAKU NIE DA SIĘ ZAPOMNIEĆ