Placki ziemniaczane można podawać na wszelkie sposoby. Znamy je na słodko i we wszelkich słonych odmianach. Wykonanie placków jest wyjątkowo proste, a chętnych na ich konsumpcję nigdy nie brakuje.

Jak ulepszyć placki ziemniaczane

Znana restauratorka, Magda Gessler, podaje prosty sposób jak sprawić, by placki były jeszcze lepsze. Jeśli zastosujemy się do tych rad, nasze zwykłe placki ziemniaczane staną się chrupiące z zewnątrz, a puszyste w środku. Niemożliwe? Przekonajmy się.

Prosty przepis na placki

Do przygotowania placków będziemy potrzebować 1 kg ziemniaków, 2 cebul, 2 ząbków czosnku, 2 jajek, 2-3 łyżek mąki pszennej, 1 łyżki śmietany, soli i pieprzu. Potrzebny będzie również olej do smażenia.

Na tarce o drobnych oczkach należy zetrzeć ziemniaki i cebulę. Nadmiar wody należy odcisnąć, dzięki temu placki będą bardziej puszyste. Ale wodę odlewamy do osobnego naczynia, przyda się później.

Do powstałej masy należy dodać jajka, mąkę oraz zmiażdżony czosnek. Z odlanej wody należy zebrać odstałą skrobię. Mieszamy ją ze śmietaną i dodajemy do masy na placki.

Tajemnicą chrupiącej skórki placków ziemniaczanych jest dobrze rozgrzany olej. Przy wysokiej temperaturze placki nie będą przylegały do patelni. Kładziemy łyżką odpowiednie porcje i smażymy na złoty kolor z obu stron.

Placki podawać można ze śmietaną, gulaszem, na liściu sałaty, z sosem – możliwości jest bardzo wiele. Niektórzy preferują gorące, prosto z patelni posypane cukrem. I mimo, że najlepsze są te właśnie dopiero co usmażone, możemy je także przechować w lodówce i zjeść następnego dnia. Aby placki były dłużej świeże, można przechować je w szklanych pojemnikach.

Jak informował portal Życie: Setki ton skażonego, polskiego mięsa drobiowego. Jest oficjalna informacja Agencji Bezpieczeństwa

Przypomnij sobie o: Weszły w życie nowe przepisy o ruchu drogowym. Od dziś kierowcy mają dodatkowe obowiązki

Portal Życie pisał również o: Gromada niedźwiedzi polarnych opanowała całą miejscowość. Mieszkańcy zostali uwięzieni we własnych domach