Nowy sposób przyrządzania jajek. W Polsce króluje przede wszystkim jajecznica, jajka sadzone, te na twardo lub miękko. Jak prostą potrawę przygotowują za granicą? To banalnie proste.

Przepis zaczerpnięty jest z kuchni azjatyckiej. Dania w Japonii lub innym azjatyckim kraju znacznie różnią się od tego, co znamy w Europie. I choć lokale potocznie nazywane „chińczykami” znaleźć można w każdej nawet najmniejszej miejscowości, smakiem znacząco odbiegają one od orientalnych pierwowzorów.

Zobacz także: MAGDA GESSLER OSTRO DO WŁAŚCICIELI RESTAURACJI. WIDZOWIE OBURZENI ZACHOWANIEM GWIAZDY

Japończycy opracowali własną recepturę na śniadanie z jajkiem w roli głównej. Oryginalny sposób polega na zamknięciu płynnego żółtka w ugotowanym białku. Danie przypomina ravioli, jednak zamiast ciasta mamy białko jajka.

Z pozoru przepis jest skomplikowany, jednak w rzeczywistości jest banalnie prosty. Wystarczy jedynie postępować według wskazówek.

Wystarczy wlać wodę do garnka lub patelni na wysokość nie mniej niż 4 centymetry, doprowadzić ją do wrzenia, a następnie zanurzyć rozbite na chochli jajko.

Zobacz także: KOLOR PAZNOKCI ZDRADZA PEWNE CECHY CHARAKTERU, DOWIEDZ SIĘ JAKIE

Niezwykle ważne jest, aby nie zanurzać łyżki w całości oraz aby nie nalała się do niej woda. Chochlę zanurzamy dopiero w momencie ścięcia się białka.

Oto dokładna instrukcja:

Źródło: „pikio.pl”