Rodzice żony są bardzo bogaci. Natalia jest ich jedynym dzieckiem. Dlatego chronią ją na wszelkie możliwe sposoby i nie chcą, aby ich córce niczego czegokolwiek brakowało. Choć Natalia nie mówi mi o tym otwarcie, wiem, że mama i tata często dają jej pieniądze i to wcale nie małe.

Moja żona od dłuższego czasu nie pracuje. Z wykształcenia jest nauczycielką literatury. Kiedyś pracowała w szkole, nie wniosła wiele do budżetu rodzinnego. Dlatego w takich warunkach wygodniej jest mi, gdy domem i dziećmi zajmuje się moja żona. I czuję się spokojniejszy, i ona też nie musi myśleć o pracy, tym bardziej, że są pieniądze.

Mężczyzna/YouTube @Czas na historię
Mężczyzna/YouTube @Czas na historię

Z drugiej strony nie wiem, czy to dobrze. Kiedyś była słodką, inteligentną i interesującą kobietą. Można powiedzieć, intelektualistką. A teraz Natalia zmienia się w swego rodzaju kurę domową, która interesuje się tylko domem i dziećmi. Większość wolnego czasu spędza na targowiskach. Wybiera jakieś maty, pojemniki, osłony i inne bzdury, bez których dobrze by nam się żyło.

Rozumiem, że to dla niej sposób na zabawę i odreagowanie stresu, dlatego staram się jej nie okazywać, jak mnie to denerwuje. Ja dużo pracuję, a większość zakupów robi moja żona. Natalia też ciągle mi mówi, że opłacało się kupić to i tamto, bo było na promocji. Generalnie nie mam nic przeciwko, ale czasami wyraźnie przegina. To tak, jakby stało się to już dla niej jakąś grą. Kupuje wszystko jak najtaniej.

Na przykład raz, siedząc po pracy w domu i oglądając telewizję, usłyszałem, jak moja żona rozmawia przez telefon. Z tego, co zrozumiałem, kupowała fotelik samochodowy dla dziecka. W trakcie dialogu usłyszałem nagłą uwagę: "Czy mógłbyś dać nam zniżkę? Jestem mamą sporej gromadki dzieci, a mąż niedawno mnie zostawił, teraz sama muszę się dziećmi opiekować".

Kiedy to usłyszałem, po prostu westchnąłem. Poczekałem, aż mężczyzna zakończy rozmowę.

"Moim zdaniem można nazwać kobietą wielodzietną, jeśli ma się co najmniej trójkę dzieci" – zauważyłem. "Przyznaj się, gdzie ukrywasz kolejne dziecko? I kiedy niby zostawiłem cię samą?".

Natalia tylko machnęła do mnie ręką.

"Nic nie rozumiesz!" - odpowiedziała. - "Pomyślisz, małe kłamstwo. Zamiast tego dali nam zniżkę na fotelik. Ten człowiek również zgodził się go do nas przywieźć".

"Może myśli, że pójdzie z tobą na randkę" -

Mężczyzna/YouTube @Czas na historię
Mężczyzna/YouTube @Czas na historię

powiedziała.

Żona poczuła się urażona i do końca dnia ze mną nie rozmawiała, ale szybko zdałem sobie sprawę, że ta rozmowa nie miała na nią żadnego wpływu. Ponieważ za jakiś miesiąc pojechaliśmy kupić sofę. Długo szukaliśmy odpowiedniej, aż w końcu znaleźliśmy taki, która przypadła nam do gustu.

Trzeba przyznać, że kosztowało to trochę więcej, niż planowałem wydać. Wtedy Natalia zdecydowała na swój sposób. Zaczęła namawiać sprzedawcę, żeby udzielił nam rabatu. Prawie rozpłakała się po całym sklepie i opowiadała, jak nasze najmłodsze dziecko rzekomo spaliło starą sofę i teraz nie mamy na czym spać. Moim zdaniem sprzedawca w to nie uwierzył.

Wyglądało to naprawdę głupio i było mi bardzo wstyd za moją żonę. Swoją drogą nie sądzę, żeby osoby, które nie miałyby na czym spać, wybrałyby tak drogą sofę. Generalnie wyszliśmy z tego sklepu bez sofy. Powiedziałem, że nie mam zamiaru już znosić takiego wstydu i kupiłem prostszą sofę w innym sklepie.

Mężczyzna/YouTube @Czas na historię
Mężczyzna/YouTube @Czas na historię

Natalia poczuła się urażona, powiedziała, że ​​stara się o rodzinę. A moim zdaniem to już jakieś szaleństwo, wymyślanie bajek, wywoływanie litości i poniżanie się w imię zniżki. Nie potrzebuję oszczędności za taką cenę!

A wy, co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. "Kiedy teściowa wzięła mikrofon i wyszła na scenę, Anna zamarła": Nie spodziewała się niczego dobrego

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zasiłek pogrzebowy w końcu podlegać będzie waloryzacji. Takiej kwoty nikt się nie spodziewał

O tym się mówi: Emocjonująca wiadomość od Dagmary Kaźmierskiej. Królowa życia pęka z dumy