Mistrzyni boksu Julia Szeremeta zaliczyła spektakularny awans do finału i pokazała bezgraniczną siłę kobiet.
Wśród wielu kibiców i sympatyków determinacja zawodniczki, odwaga i niezłomne dążenie do celu jest powodem do prawdziwej dumy. Jak wiemy, Polska pięściarka, łamiąc stereotypy skradła serca kibiców na całym świecie, gdyż do niej należy zdobycie medalu olimpijskiego w boksie dla Polski po raz pierwszy od 32 lat.
Julia szlifuje swoje bokserskie umiejętności w klubie Paco Lublin, udowadniając swoją determinacją, że boks nie należy tylko do męskiego świata sportu.
Tymczasem Goniec donosi, że pretendentka do złota w kategorii 57 kg, 20-letnia najmłodsza medalistka i najmłodsza finalistka Olimpijska turnieju kobiet w Paryżu ma zmierzyć się w finale z postacią owianą sporą kontrowersją, związaną z posiadaniem chromosomów X i Y, co zmotywowało Julię do dolania przysłowiowej oliwy do ognia na swoim instagramowym profilu, dzieląc się krążącym w sieci memem związanym z wątpliwościami, jakie budzi zasadność uczestnictwa Lin Yu-ting w kobiecym boksie.
Fala krytyki spadła na naszą zawodniczkę ze strony rodaków Lin Yu-ting, co nie umknęło uwadze mediów.
O co konkretnie chodzi?
Jedna z dwóch bokserek, które wywołały dyskusję na temat kwalifikowalności płci, ponownie wygrała na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w środę, aby zapewnić sobie szansę na złoty medal.
Tajwańska zawodniczka Lin Yu-ting nazwała to "ciężką podróżą" po jednogłośnym zwycięstwie na punkty nad Esrą Yildiz Kahraman z Turcji w wadze 57 kg w swoim półfinale.
Wyświetl ten post na InstagramiePost udostępniony przez 起動站Starting Point Sports (@startingpointsports)
Zwycięstwo to nastąpiło 24 godziny po tym, jak Imane Khelif z Algierii dotarła do finału. Po ogłoszeniu decyzji Turczynka wykonała palcami znak X, tak jak zrobiła to inna z pokonanych przeciwniczek Lin w poprzedniej walce.
Kahraman odmówiła później powiedzenia, co to oznaczało. Mężczyźni mają zarówno chromosom X, jak i Y, podczas gdy kobiety mają dwa chromosomy X. Lin i Khelif rywalizują w Paryżu, mimo że zostali zdyskwalifikowani z mistrzostw świata w zeszłym roku przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bokserskie (IBA) po tym, jak nie przeszli testów kwalifikujących płeć.
Zerknij: Antek Królikowski i Joanna Opozda doszli do porozumienia? Te komentarze budzą nadzieję
O tym się mówi: Światowa Organizacja Zdrowia zwołuje specjalny komitet. Czy czeka nas kolejna epidemia