Bardzo przykre wieści prosto ze stolicy. Założycielki warszawskiego Centrum Zdrowia Dziecka nie ma już pośród nas. Maria Goncerzewicz miała 103 lata.

Ta smutna wiadomość obiegła media kilka dni temu – Centrum Zdrowia Dziecka zamieściło w mediach społecznościowych informację, że dnia 5 grudnia 2020 roku zmarła Pani Profesor Maria Goncerzewicz w wieku 103 lat.

Personel pogrążony w żalu i smutku...

Kobieta była założycielką Centrum Zdrowia Dziecka i od momentu otwarcia placówki, czyli od 15 października 1977 roku pełniła w nim także funkcję dyrektora aż do roku 1990.

Maria Goncerzewicz była wysoko cenionym i uznanym lekarzem pediatrą z niesamowicie bogatym doświadczeniem medycznym - zdobywała je przez lata pracy w Szwecji, Francji, Niemczech, Rumunii czy w Stanach Zjednoczonych.

Jak wynika z zamieszczonego wpisu, pogrzeb pani Profesor odbędzie się 14 grudnia, w poniedziałek o godzinie 11:30 w kościele Matki Bożej Królowej Polski w warszawskim Aninie, przy ulicy Rzeźbiarskiej 46.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: STOŁECZNY RATUSZ ZAPRASZA WARSZAWIAKÓW DO WSPÓLNEGO KOLĘDOWANIA. GRAFIKA PROMUJĄCA WYDARZENIE WZBUDZIŁA JEDNAK OGROMNE KONTROWERSJE I WYWOŁAŁA BURZĘ W SIECI

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: TEGOROCZNY SYLWESTER BĘDZIE NIECO INNY NIŻ ZAZWYCZAJ. STACJE TELEWIZYJNE ZAPOWIADAJĄ JEDNAK, ŻE WIDZÓW CZEKA SPEKTAKULARNE WIDOWISKO. O CO CHODZI

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL „ŻYCIE”: WARSZAWA: NIESAMOWITE WIEŚCI DLA WSZYSTKICH KIEROWCÓW. JUŻ NIEBAWEM WIELKIE OTWARCIE JEDNEGO Z WIADUKTÓW, KTÓRY PRZECHODZIŁ REMONT. WRESZCIE KONIEC STANIA W KORKACH