Zaskakujące wieści prosto ze stolicy. Na wiodącego dostawcę ciepła w Warszawie - firmę Veolia Polska została nałożona ogromna kara w wysokości 120 milionów złotych. Właściciel zakłada, że nie zawinił. O co chodzi?

Jak donosi portal Warszawa.naszemiasto Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów poinformował, że firmy Veolia Polska oraz PGNiG Termika od lat działały wspólnie, ustalając własną - nielegalną - strategię cenową.

Ustalono, że przedsiębiorcy dokonali podziału rynku – jedna firma zajmowała się wytwarzaniem ciepła, druga zaś jego sprzedażą. W efekcie ceny w stolicy były zdecydowanie za wysokie.

Trwa batalia sądowa

O całym zajściu UOKiK został poinformowany przez... zarządcę spółki PGNiG Termika - dzięki temu, a także późniejszej współpracy z urzędem na tę firmę nie została nałożona żadna kara.

Firma Veolia Polska została zaś ukarana na kwotę blisko 120 milionów złotych. Jak sądzi, nie brała udziału w żadnej zmowie i zapowiada, że wykorzysta wszelkie przywileje prawne, aby bronić swojego zdania.

fot. kb.pl

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: WARSZAWA: JUŻ NIEBAWEM ROZPOCZNĄ SIĘ ZMIANY NA JEDNEJ Z NAJBARDZIEJ POPULARNYCH ULIC. MIESZAŃCY MIASTA ZOBACZYLI PROJEKT, MOGĄ WPROWADZAĆ W NIM ZMIANY

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: WARSZAWA: NA TEREN MIASTA WKRÓTCE WJADĄ TYLKO WYBRANE SAMOCHODY? RZĄDZĄDZY ZAPREZENTOWALI CAŁKIEM NOWY PROJEKT, MIESZKAŃCY STOLICY NIE KRYJĄ OGROMNEGO OBURZENIA

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL „ŻYCIE”: MIESZKAŃCY WARSZAWY PO RAZ KOLEJNY POMAGAJĄ LOKALNYM PRZEDSIĘBIORSTWOM. BIZNES JUŻ PRAWIE UPADŁ, A TERAZ PO KULTOWĄ ORANŻADĘ GROCHOWSKĄ USTAWIAJĄ SIĘ KOLEJKI