Zaskakujące wieści dotyczące koronawirusa. Szpital tymczasowy w Siedlcach wybudowano wręcz błyskawicznie. Okazuje się, że być może wcale nie będzie potrzebny... O co chodzi?

Jak wiadomo, trwająca od wielu miesięcy pandemia koronawirusa na przełomie października i listopada w Polsce spowodowała całkowite załamanie służby zdrowia.

W szpitalach brakowało miejsc, respiratorów, tlenu oraz personelu. Podjęto wówczas szybką decyzję o budowie szpitala tymczasowego w Siedlcach.

Placówka ta została umieszczona w remontowanej akurat części szpitala w Siedlach. W wyznaczonej dla chorych na koronawirusa strefie umieszczono sto łóżek, w tym 10 z respiratorami. Prace trwały tylko 3 tygodnie.

Szpital nie był konieczny?

Jak nietrudno zauważyć, sytuacja przez minione 3 tygodnie zmieniła się dość mocno. Aktualnie statystyki dotyczące zachorowań są niższe, a w całym województwie mazowieckim wolnych jest aż 2 686 łóżek oraz 148 respiratorów.

Na chwilę obecną zatem szpital tymczasowy w Siedlcach nie znajduje zastosowania.

fot. warszawa.naszemiasto.pl

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: WARSZAWA: JUŻ NIEBAWEM ROZPOCZNĄ SIĘ ZMIANY NA JEDNEJ Z NAJBARDZIEJ POPULARNYCH ULIC. MIESZAŃCY MIASTA ZOBACZYLI PROJEKT, MOGĄ WPROWADZAĆ W NIM ZMIANY

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: WARSZAWA: NA TEREN MIASTA WKRÓTCE WJADĄ TYLKO WYBRANE SAMOCHODY? RZĄDZĄDZY ZAPREZENTOWALI CAŁKIEM NOWY PROJEKT, MIESZKAŃCY STOLICY NIE KRYJĄ OGROMNEGO OBURZENIA

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL „ŻYCIE”: MIESZKAŃCY WARSZAWY PO RAZ KOLEJNY POMAGAJĄ LOKALNYM PRZEDSIĘBIORSTWOM. BIZNES JUŻ PRAWIE UPADŁ, A TERAZ PO KULTOWĄ ORANŻADĘ GROCHOWSKĄ USTAWIAJĄ SIĘ KOLEJKI