Jak podaje portal "Plotek", Joanna Koroniewska opowiedziała o swoich traumatycznych przeżyciach. Wszystko w kontekście wyroku Trubunału Konstytucyjnego z czwartku 22 października w sprawe aborcji dokonywanych w przypadku ciężkiego uszkodzenia płodu. Zdaniem sędziów TK przerwanie ciąży ze względu na ciężkie i nieodwracalne uszkodzenie płodu bądź nieuleczalne choroby jest niezgodne z polską Konstytucją. Taka decyzja spotkała się ze sprzeciwem wielu kobiet. Wśród nich znalazła się także Joanna Koroniewska, której wpis poruszył wszystkich.

Joanna Koroniewska zamieściła w mediach społecznościowych poruszający wpis

Joanna Koroniewska stara się nie komentować spraw polityczno-społecznych, jednak tym razem zdecydowała się zabrć głos. Na jej profilu na Instagramie pojawiło się nigdy wcześniej nie publikowane zdjęcie w zaawansowanej ciąży. Jednak to nie fotografia, ale słowa zamieszczone przez aktorkę poruszyły wszystkich. Koroniewska przyznała, że straciła sześć ciąż.

"Teraz aż się cała trzęsę odpowiadając na zarzuty co poniektórych, że może powinnam stracić swoje dzieci skoro jestem ZA ZABIJANIEM. Nie jestem. Nigdy nie byłam. Nigdy nie będę. Ale w moim życiu przeżyłam wiele. Mam 42 lata i dwoje szczęśliwie zdrowych dzieci. Ale ciąż miałam osiem" - napisała Koroniewska.

"Aż sześć z nich nosiłam przy sercu do końca trzeciego miesiąca. Obumierały. Cierpienie tak wielkie, że tylko Rodzic będący w takiej sytuacji może to zrozumieć. Po pierwszej stracie 13 lat temu miałam przerwę w staraniu się o kolejne dziecko aż dwa lata. Ból był ogromny. I niemoc. Nie mogłam się pozbierać. Zabiegi, łyżeczkowania, za każdym razem poczucie winy, ukrywanie wszystkiego bo przecież to tylko MOJA sprawa, wstyd i wiele innych emocji, a przede wszystkim walka z samą sobą, czy zdołam się z tego podnieść" - czytamy w dalszej części jej wpisu.

Pod postem Joanny Koroniewskiej pojawiło się wiele wpisów, także osób, które przeżyły podobną traumę. Marta Chodorowska także przyznała, że nie wszystkie jej ciąże zakończyły się szczęśliwie. Żaneta Stanisławska, partnerka Marcina Gortatat podkreśliła, że ten ból mogą zrozumieć tylko ci, którzy go przeżyli.

Spodziewaliście się, że Joanna Koroniewska ma za sobą tak traumatyczne przeżycia?

To też może cię zainteresować: Hanna Lis i Kinga Rusin mówią znów jednym głosem. Dawne przyjaciółki połączyła ważna dla wielu kobiet sprawa

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Blanka Lipińska nie potrafi sobie poradzić z rozstaniem? Celebrytka znów wspomina Barona. Nie omieszkała zagrać mu na nosie

O tym się mówi: Bardzo ważna informacja. Rodzina prosi o pomoc w odnalezieniu zaginionej Elżbiety Kołodziejczyk. Liczy się każda pomoc