Jak podaje portal "Pikio", każdego dnia w naszym kraju notowane są kolejne wzrosty zakażeń. Tylko w czwartek 22 października przybyło ich ponad 12 tysięcy. Wiele osób czuje coraz większy niepokój o to, jak w kolejnych dniach i tygodniach będzie wyglądała sytuacja epidemiczna w Polsce. W jednym z dużych polskich miast wykryto ogromne ognisko koronawiursa. Pozytywny wynik testu na SARS-CoV-2 uzyskało kilkaset osób.

Niepokojące informacje dotarły do mediów

Do wykrycia jednego z największych ognisk epidemii koronawirusa doszło we Wrocławiu, w Akademii Wojsk Lądowych przy ul. Czajkowskiego. Jak informuje portal "Gazeta Wrocławska", zakażenia z tej uczelni nie są wliczane do ogólnej liczby zakażeń w mieście. Dzieje się tak dlatego, że "wojsko nie musi zgłaszać ich tutejszemu sanepidowi".

"Gazeta Wrocławska" miała zostac poinformowana o zakażeniach przez samych studentów. Liczba zainfekowanych osób ma ich zdaniem sięgać już 500 osób. Dodatkowo wskazano, że przez 7 dni, do poniedziałku 19 października do serwisu gazety regularnie spływały informacje na ten temat - studenci donosili o kolejnych 147 i 540 zakażonych SARS-CoV-2.

Pixabay

Akademia niechętnie udziela informacji

Akademia w odpowiedzi na pytania wysyłane przez portal "Gazeta Wrocławska", wskazała jedynie, że trwają badania na obecność koronawirusa. "Jesteśmy w trakcie badań na obecność Covid-19" - gazeta cytuje odpowiedź porucznik Roksany Trawki, oficera prasowego Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu.

"Ze statystyk sanepidu wynika, że w ciągu ostatniego tygodnia koronawirus zaatakował 474 wrocławian. Gdy doliczymy do tego przypadki z wojskowej uczelni, okaże się że nowych zakażeń jest blisko tysiąc. A to z kolei oznacza, że wskaźnik nowych zakażeń na 10 tysięcy mieszkańców nie wynosi obecnie we Wrocławiu 14, a ponad 20. To właśnie ten wskaźnik ma decydujące znaczenie przy ogłaszaniu na danym terenie czerwonej strefy" - wskazuje "Gazeta Wrocławska".

Pixabay

Waszym zdaniem wszystkie przypadki powinny być zgłaszane do sanepidu?

To też może cię zainteresować: Już niebawem zostaną wprowadzone nowe, surowe obostrzenia. Minister zdrowia wyjaśnił, ile czasu będą obowiązywać

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Smutne wieści o Dariuszu Gnatowskim. W jego ostatniej drodze towarzyszyć mu będą zaledwie najbliższe osoby. Przyjaciele aktora zawiedzeni

O tym się mówi: Tysiące emerytów może liczyć na dodatkowe 200 złotych co miesiąc. Komu będą przysługiwały