Z tego powodu nie uważa, że musi pomagać w domu. A fakt, że on pracuje osiem godzin, a potem kładzie się na kanapie, a ja pracuję 12 godzin, a potem zajmuję się dziećmi, się nie liczy.

Mój mąż i ja mamy dwoje dzieci, moja starsza córka ma siedem lat, a moja młodsza córka skończyła w tym roku cztery lata. Po drugim urlopie macierzyńskim musiałam szukać nowej pracy, a rok 2020 ostatecznie zatopił firmę, z której odeszłam na urlop macierzyński.

Nie rozpaczałam, bo poprzednia praca nie była granicą moich marzeń, a i tak zamierzałam z niej odejść. Ciężko było, gdy mąż pracował sam. W końcu dwójka dzieci to spory wydatek. Dobrze, że nie mamy kredytu hipotecznego, bo inaczej raczej nie zdecydowalibyśmy się na drugie dziecko.

Szukałam pracy, która pozwoliłaby mi brać zwolnienie lekarskie, ale też dawała choć trochę pieniędzy. W rezultacie znalazłam pracę zmianową, po dwanaście godzin co drugi dzień. Nie musiałam martwić się o zwolnienie lekarskie, bo mogłam poprosić kolegów o zamianę zmian.

Jestem zadowolona z mojej pensji i faktu, że nie jest to zbyt daleko od domu, a zespół jest dobry. Jedyną rzeczą, która mi nie odpowiada, jest postawa mojego męża. Pracuje na standardowej pięciodniowej, ośmiogodzinnej zmianie. Kiedy pracuję, wracam do domu później niż on, ale on je po pracy i kładzie się spać na kanapie, podczas gdy ja muszę sprawdzić pracę domową starszej, wykąpać młodszą i posprzątać chaos, który cała trójka zdołała stworzyć podczas mojej nieobecności.

Po pracy, kiedy jestem na zmianie, mąż odbiera wieczorem dziewczynki od mojej teściowej, która spotyka się ze starszą wnuczką po szkole i odbiera młodszą z przedszkola. Babcia karmi dzieci, a następnie przekazuje je ojcu.

W domu daje starszemu zadanie opieki nad młodszym, je kolację i kładzie się spać na kanapie. Jest zmęczony, mówi, że nie ma cierpliwości do odrabiania lekcji z córką. Nie proszę teściowej, żeby to robiła, bo i tak świetnie sobie radzi z opieką nad dziewczynkami. Nawet jeśli jest to co drugi dzień, to i tak jest to ogromna pomoc, bo nie mam bólu głowy o to, czy nasza uczennica jest nakarmiona, czy nie zrobiła nic złego, czy dobrze sobie radzi.

Mój dzień wolny zaczyna się od wczesnej pobudki, bo muszę wszystkich obudzić, nakarmić śniadaniem, przygotować do pracy i szkoły, potem zawieźć dzieci do szkoły i przedszkola, pobiec do domu, po drodze zrobić zakupy spożywcze, ugotować obiad, odebrać starszą ze szkoły, nakarmić, posadzić do odrabiania lekcji, posprzątać dom, sprawdzić pracę domową, odebrać młodszą z przedszkola, nakarmić, ugotować obiad.

W międzyczasie muszę zrobić pranie, prasować, a czasem zrobić generalne porządki. Brzmi jak świetny dzień wolny? Żyłam w tym trybie przez trzy miesiące, po czym zdałam sobie sprawę, że wkrótce będę miała niewyparzony język. Postanowiłam przypomnieć mężowi, że nie jestem służącą, też pracuję, przynoszę pieniądze do domu, ale też prowadzę całe gospodarstwo domowe i zajmuję się dziećmi. A on po pracy tylko leży na kanapie.

Moje słowa nie zrobiły na nim wrażenia. Nawet się obraził, bo on pracuje codziennie, a ja co drugi dzień. Mam więc mnóstwo czasu, żeby zrobić wszystko bez niego. - Ale ja nie muszę odpoczywać? Okazuje się, że pracuję siedem dni w tygodniu — dzień w pracy, dzień w domu — oburzam się -

"Odpoczywać, kto ci nie pozwala? Ty pracujesz co drugi dzień. Cały dzień jesteś w domu, możesz poleżeć, pospać, poczytać książkę" - mój mąż udaje, że nie rozumie moich narzekań - - Tak, a dom sam się posprząta, obiad oczywiście sam się ugotuje. Jak możesz odpoczywać, kiedy cały dom zależy od ciebie? Nie możesz się wyspać, nie możesz znaleźć czasu dla siebie. Ciągle gdzieś biegniesz i coś robisz.

Myślę, że w następny weekend pojadę odwiedzić mamę i pozwolę mężowi zająć się domem. To jego wolny dzień, więc może się zrelaksować z pustą lodówką i dwójką dzieci.

Nie przegap: Z życia wzięte. "Moja synowa nie chce zabrać mojej 82-letniej matki do siebie": Ja natomiast dogaduję się z synową świetnie

Zerknij: O jej rozmowie z Jarosławem Kaczyńskim mówiła cała Polska. Konto Sary zniknęło z TikToka