51-letnia Sharon Bulmer zapewnia, że została okradziona z tysięcy funtów po tym, jak oszust udający „Murphy Townsend” wysłał jej wiadomość na Facebooku w maju 2020 r., mówiąc, że jest „samotny”.
Przez przeszło dwa lata bajerant przekonywał Sharon z Manchesteru, że jest żołnierzem USA, który potrzebuje pieniędzy, aby opuścić Syrię i ją odwiedzić. Jednak teraz odkryła, że nie jest on prawdziwą osobą, a zdjęcia, których użył, które, jak twierdził, prezentowały jego samego, w rzeczywistości przedstawiały miłego Artisa Pabriksa - ministra obrony i wicepremiera Łotwy.
Sharon, 51-letnia mama dwójki dzieci, mówi, że wciąż nie może pogodzić się z tym, że została oszukana
Wspominając swój internetowy związek z fałszywym amerykańskim żołnierzem, w którym się zakochała, powiedziała: „Poprosił mnie o pomoc i zrobiłam to, ale z czasem wpadłam w ogromne długi, ponieważ zakochałam się w tym osobniku. Tak bardzo chciałam mu pomóc. Wiem, że byłam niespełna rozumu, ale to są rzeczy, które robimy z miłości.
Osoba stojąca za kontem twierdziła, że jest 56-letnim mężczyzną z Waszyngtonu, który ma 17-letnią córkę Helen. „Murphy” powiedział Sharon, że służył w Zespole Bojowym 37. Brygady Piechoty w Bazie 29 w Raqqa w Syrii.
Sharon została okradziona z bitcoinów o wartości 86 000 funtów, które obecnie mają wartość ponad 500 000 funtów
Kiedy zapytała władze USA, powiedziano jej, że w ich aktach w ogóle nie ma „Murphy Townsend”. Powiedziała: „Zawsze trzymał rzeczy blisko piersi. Nie lubi, gdy zadaję pytania.
Sharon, lider zespołu w zakładzie Covid, zakończyła swój związek ze swoim partnerem od 29 lat w nadziei na „rozpoczęcie nowego życia” z „Murphym”. W ciągu dwóch i pół roku wydała prawie 80 000 funtów – choć teraz jest zadłużona na 37 000 funtów.
Sharon oddała pieniądze „Murphy'emu” za pośrednictwem Bitcoin – wirtualnej waluty pochodzącej z Internetu, która ma funkcjonować jako pieniądz. Może także działać bez żadnej centralnej kontroli lub dozoru banków, lub rządów. 80 000 funtów, które utraciła w bitcoinach, ma w tej chwili wartość ponad 500 000 funtów.
Jednak Sharon ani razu nie zadzwoniła do niego przez wideo, albowiem oznajmił jej, że nie wolno mu tego robić w swojej bazie. Teraz kobieta chce podzielić się swoją historią, aby inne osoby nie dały się oszukać tak, jak ona.
źródło: YouTube/ SWNS
Czy znacie podobne historie?
O tym się mówi: Premier Mateusz Morawiecki zabrał głos w sprawie 8-letniego Kamila z Częstochowy. Wydał polecenia ministrom