Jak podaje portal "Interia", śmierć jest ostatnim etapem życia. Eksperci wskazują, że przed śmiercią pojawiają się charakterystyczne symptomy, które wskazują, że nasz czas się kończy. O jakich oznakach mowa?

Tak kończy się życie

Śmierć może nastąpić niespodziewanie, kiedy jest wynikiem wypadku. Może być również wynikiem szybko postępującej choroby, której nie udaje się wyleczyć. Szczęśliwcy dożywają swoich dni i odchodzą ze świata śmiercią naturalną. W ostatnim stadium odchodzenia mogą się pojawić charakterystyczne symptomy.

Szpital/YouTube @Fokus TV
Szpital/YouTube @Fokus TV

Malejący apetyt, to jeden z symptomów, które mogą świadczyć o nadchodzącym końcu. Osoby starsze, które zbliżają się do kresu życia, tracą zupełnie apetyt, nie tylko przyjmując mniejsze ilości płynów i pokarmów, ale czasem wręcz odmawiają całkowicie ich spożywania.

Duszności i tzw. "grzechotka śmierci" to kolejne objawy, na jakie wskazują eksperci. Umierające osoby skarżą się na duszności i brak możliwości zaczerpnięcia głębszego oddechu, co wiąże się z pogorszeniem pracy układu oddechowego. Może im towarzyszyć charakterystyczne bulgotanie wydobywające się z gardła, powstające na skutek zbierania się nadmiaru śliny w gardle.

U osób starszch zbliżających się do końca, pojawić się może również silne zmęczenie, które sprawia, że pozostawanie przez nich w pozycji siedzącej może okazać się nie tylko sporym wyzwaniem, ale wręcz zadaniem niemożliwym do wykonania.

Mniejsze spożywanie płynów, a także niewydolność takich organów wewnętrznych jak nerki, wątroba, czy serce prowadzi do pojawienia się obrzęków stóp i nóg, a w przypadku osób przebywających w pozycji leżącej, również w okolicy bioder i rąk.

Śmierć/YouTube @CREEPYPASTA straszny kanał
Śmierć/YouTube @CREEPYPASTA straszny kanał

Naukowcy wskazali również, że ciało umierającej osoby może wydzielać zapach skoszonej trawy. Wciąż żywe komórki produkują wówczas dużą ilość substancji lotnych heksanolu, który czujemy także podczas koszenia trawników.

Zaskoczyło was to?

To też może cię zainteresować: Szykuje się rewolucja w emeryturach. Niebawem może zacząć obowiązywać nowy wiek emerytalny. Za zmianami opowiada się prezydent Andrzej Duda

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Mocny przytyk w kierunki Telewizji Polskiej podczas wydania Faktów TVN. Co takiego powiedziano na antenie

O tym się mówi: Rafał Trzaskowski będzie musiał pogodzić się z porażką. Najnowsze sondaże nie są dla niego zbyt przychylne