Pokój rozświetla pachnąca lasem, pięknie przystrojona choinka, a pod nią stoi sterta prezentów. Dom wypełnia zapach dwunastu potraw, a w uszach dzwonią nam kolędy – tak wyglądają Polskie święta bożego narodzenia. Jak jest u innych? Przeczytaj, by przekonać się, jak świętują wyznawcy innych religii.

Muzułmańskie Kurban Bajram

Obchodzone przez muzułmanów święto Kurban Bajram jest świętem ruchomym. Zazwyczaj obchodzone jest 10-tego dnia miesiąca Dhul-Hidżdżah ( czyli 12-tego miesiąca kalendarza muzułmańskiego). Podczas tego święta, muzułmanie podarowują innym w ofierze – kurbany. Symbolizują one posłuszeństwo wobec Allaha. Nowy rok muzułmanie przywitali 31 sierpnia 2019 roku.

Żydowskie święto Chanuka

Podobnie jak np. nasze święta wielkanocne, żydowskie Chanuka jest świętem ruchomym. W tym roku świętowane będzie 22 grudnia. Uroczystości potrwają 8 dni. Chanuka jest tzw. świętem światła, w którym to wierni, zapalają świeczki na tzw. Chanukija, czyli dziewięcioramiennym świeczniku. Święto jest upamiętnieniem, odbicia przez lud Machadeuszy świątyni, która była przejęta przez pogan. Rosz Haszana, czyli nowy rok, żydzi świętują po zachodzie słońca 13 września. W tym roku będą oni świętować nadejście 5780 roku.

Święta w obrządku wschodnim

Poganie obchodzą święta Bożego Narodzenia po nas. Boże Narodzenie przypada na 25 grudnia kalendarza juliańskiego, czyli według naszego kalendarza gregoriańskiego, do stołu wigilijnego zasiądą 7 stycznia. Zgodnie z obowiązującym kalendarzem juliańskim, nowy rok świętowany jest 14 stycznia (naszego kalendarza gregoriańskiego).

Warto sobie przypomnieć...INNOWACYJNY POMYSŁ NIEMIECKIEJ SIECI. NIESIE ZA SOBĄ WIELE KORZYŚCI

Portal "Życie" pisał: W NOWYM ROKU KOMUNIKACJA MIEJSKA ZNACZNIE PODROŻEJE. TO KOLEJNY WZROST CEN BILETÓW NA PRZESTRZENI KILKU LAT

Informował również...AŻ DO MILIONA ZŁOTYCH KARY ZA BRAK WPISU DO REJESTRU BDO, A CZAS NAGLI