Przede wszystkim warto zauważyć, że pelargonie potrzebują spadku temperatury w zimie. Najlepiej czują się w temperaturach od 15 do 17 stopni. W takich warunkach roślina może wytrzymać krótkie godziny dzienne i nabrać sił do następnego kwitnienia.

Pąki geranium tworzą się tylko w niskich temperaturach, więc odpowiednie nawożenie będzie sprzyjać zdrowemu wzrostowi i kwitnieniu. Pierwsze nawożenie powinno być skierowane do korzeni. Humat potasowy dobrze nadaje się do wzmocnienia systemu korzeniowego.

Dopinguj swoją pelargonię do bujnego kwitnienia

Dodaje się go w ilości pięciu kropli na litr wody, a pelargonie podlewa się tym roztworem dwa razy w miesiącu. Humat potasu nie tylko wzmacnia korzenie, ale także zwiększa odporność rośliny, przystosowując ją do stresujących warunków, w szczególności do braku światła.

Chociaż pelargonie są w stanie spoczynku i nie kwitną w chłodne dni, warto wspierać ich procesy metaboliczne. W tym celu odpowiednie jest minimalne nawożenie, które sprzyja fotosyntezie i rozwojowi zielonej masy. Dobrym wyborem do tego celu jest amoniak. Aby przygotować roztwór, dodaj 10 kropli amoniaku do 2 litrów wody i podlewaj roślinę raz na dwa tygodnie.

Kolejnym ważnym elementem dla pelargonii zimą jest jodyna. Dodaj 5 kropli jodu do 2 litrów ciepłej wody, wstrząśnij roztworem i polej nim krawędź doniczki, aby uniknąć poparzenia korzeni. Jod poprawia syntezę w blaszce liściowej i ułatwia wchłanianie azotu.

Dzięki temu pelargonie nie tylko zachowują swoje liście, ale także stopniowo zwiększają swoją zieloną masę. Przestrzeganie tych prostych zaleceń pomoże Twoim roślinom z powodzeniem przezimować i zachwycić Cię bujnym kwitnieniem na wiosnę.

To też może cię zainteresować: Nieznane fakty o małżeństwie Elżbiety Zającówny. Przyjaciółka aktorki uchyla rąbka tajemnicy


Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Poruszający widok na grobie syna Danuty Holeckiej. Dziennikarka TVP przeżywa trudne chwile