Dziś, poniedziałek, 6 maja 2024 roku, prognoza pogody wzbudza niepokój i skupia uwagę całego kraju. Eksperci z renomowanego Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) ostrzegają przed gwałtownymi zjawiskami atmosferycznymi, które mogą dotknąć aż siedem województw. To nie jest typowe "kawa na ławę" pogodowe ostrzeżenie; tym razem chodzi o coś znacznie poważniejszego.


Burze, które dzisiaj mogą nas odwiedzić, nie będą miały litości. IMGW informuje o możliwości silnych opadów deszczu osiągających nawet 30 mm, a także gwałtownych podmuchach wiatru dochodzących do 70 km/h. To nie wszystko - w niektórych miejscach grozi nam grad, który może być naprawdę niebezpieczny, informuje Goniec.


Ostrzeżenie pogodowe 1. stopnia obowiązuje w województwach: opolskim, świętokrzyskim, śląskim, małopolskim, lubelskim, podkarpackim oraz dolnośląskim. To znaczy, że wszyscy mieszkańcy tych regionów powinni zachować szczególną ostrożność i być gotowi na nagłe zmiany pogody.


Najbardziej niepokojącą prognozą jest jednak możliwość wystąpienia trąby powietrznej. Sieć Obserwatorów Burz donosi, że takie zjawisko jest możliwe, szczególnie w obszarach objętych ostrzeżeniami. Trąba powietrzna, to nie tylko widowiskowe, ale także bardzo groźne zjawisko, które może poważnie zagrażać życiu i mieniu.


To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. "Zostałam wdową w wieku 26 lat": Teraz teściowa wymaga ode mnie pieniądze

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Świat kina pogrążył się w żałobie. Znany aktor odszedł w wieku 79 lat