Agata Duda, pierwsza dama Polski, wzbudza zachwyt swoimi modowymi wyborami za każdym razem, gdy pojawia się publicznie. Dla wielu kobiet jest inspiracją do naśladowania. Co kryje się za tajemnicą jej stylizacji? Projektantka Dorota Goldpoint, która współpracuje z żoną prezydenta, zdradza nam kilka szczegółów.


Bez względu na pogodę czy okazję, Agata Duda zawsze prezentuje się wspaniale! Przez lata pełnienia funkcji pierwszej damy nie spotkała jej żadna modowa wpadka. Za to osiągnięcie częściowo odpowiada Dorota Goldpoint, która od 7 lat jest jedną z projektantek odpowiedzialnych za kreacje Agaty Dudy. To właśnie z jej pracowni pochodzi większość strojów, które widzimy na żonie prezydenta, informuje Super Express.


Goldpoint stworzyła wiele znaczących kreacji, takich jak czarno-biały strój, który Agata Duda założyła na spotkanie z ówczesnym prezydentem USA Donaldem Trumpem i jego żoną Melanią, czy sukienka ze złotą strzałą, jaką nosiła na balu dyplomatycznym. Projektantka podkreśla, że w tworzeniu dla Agaty Dudy łączy wymagania protokołu dyplomatycznego z najnowszymi trendami modowymi. Szczególnie trafnym wyborem okazują się być garnitury, które pierwsza dama często wybiera na różne spotkania. Dzięki swojej sylwetce i długim nogom, może nosić różne kroje spodni, od cygaretek po te z szerokimi nogawkami, zawsze prezentując się znakomicie.


Innym charakterystycznym elementem w garderobie żony Andrzeja Dudy są suknie z rozszerzaną spódnicą lub ołówkowe spódnice z baskinkami, często zestawiane z długim żakietem. To spowodowane jest wymogami protokołu, który zabrania podkreślania bioder.
Goldpoint ujawnia, że styl Agaty Dudy to przede wszystkim minimalizm, łączący nowatorskie trendy z obowiązującą etykietą. Pierwsza dama preferuje ciepłą paletę barw, takie jak żółcie, pomarańcze, amaranty, czerwienie i róże, ale również nie obawia się sięgać po oficjalne kolory, takie jak czernie, biele i granaty, w zależności od pory roku i okazji.


Asymetria, którą stosuje Goldpoint, pozwala na harmonijne połączenie klasyki z nowoczesnością w strojach dla Agaty Dudy. Projektantka często też eksperymentuje z kolorami, co znacząco wpływa na ostateczny efekt stylizacji.


"Konsekwencja w stylu i spójność wizerunkowa wyróżniają pierwszą damę, co jest doceniane także za granicą. Agata Duda to osoba otwarta i skłonna do współpracy, zawsze gotowa do wyrażenia swojej opinii. Jesteśmy szczęśliwe, że nasza współpraca układa się tak dobrze z tak prestiżową klientką," podsumowuje Dorota Goldpoint.


To też może cię zainteresować: W internecie pojawiło się bulwersujące nagranie . Koń nie wytrzymuje wyczerpania na trasie do Morskiego Oka

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Matka Madzi z Sosnowca ma kolejne problemy. Pewna sytuacja jej nie odpuszcza