Historia Tadeusza Rydzyka i bezdomnego pana Stanisława, który podarował mu dwa samochody, zyskuje nowe wątki. W ostatnim wywiadzie redemptorysta ujawnił, że córka jego darczyńcy jest znaną celebrytką.


O. Rydzyk znany jest z niechęci do udzielania wywiadów w mediach niezależnych. Tym razem jednak zdecydował się na rozmowę z redakcją wPolsce.pl, w której poruszył temat darowizn od wiernych. Szczególnie poruszająca okazała się historia pana Stanisława, który przed laty podarował mu dwa auta, informuje Goniec.


Zakonnik podkreślił, że Stanisław był wówczas w kryzysie bezdomności. Duchowny wielokrotnie opowiadał o życiu mężczyzny, wspominając m.in. jego małżeństwo, córkę i wygraną na loterii.


Jak się okazuje, córka pana Stanisława obecnie działa w mediach i jest rozpoznawalną osobistością. Niestety, o. Rydzyk nie chciał zdradzić jej tożsamości.


Historia pana Stanisława i jego córkę wywołała burzę w internecie. Wielu komentujących zastanawia się nad motywami mężczyzny, który będąc w tak trudnej sytuacji materialnej, zdecydował się na tak szczodrą darowiznę.


Sprawa tajemniczych darczyńców o. Rydzyka była badana nie tylko przez internautów, ale i instytucje państwowe. Potwierdziły się informacje o darowiznie dwóch samochodów jesienią 2003 roku. Udało się również ustalić, że pan Stanisław faktycznie wygrał na loterii w Sopocie, jednak kwota wygranej była znacznie niższa niż ta, o której wspominał o. Rydzyk.


Warto jednak pamiętać, że wokół działalności o. Rydzyka i jego fundacji krąży wiele kontrowersji. Dlatego też do wszystkich informacji dotyczących darowizn i innych aspektów działalności redemptorysty należy podchodzić z dużą ostrożnością.


To też może cię zainteresować: Urzędy skarbowe w kraju wszczęły kontrole. Do wielu podatników trafią listy z fiskusa. Możliwe poważne konsekwencje. Lepiej tego nie zaniedbać

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. "Na 25 urodziny podarowaliśmy synowi mieszkanie": Ze smutkiem nam podziękował