W czwartek, 25 kwietnia, szef MSZ Radosław Sikorski wygłosił swoje exposé w Sejmie, przy czym uwagę zebrały nie tylko jego słowa, lecz także mimika twarzy prezydenta Andrzeja Dudy, który przysłuchiwał się wystąpieniu. Reakcje Dudy, uwiecznione przez kamery, stały się przedmiotem ożywionej dyskusji publicznej, zwłaszcza po komentarzach Jerzego Owsiaka, założyciela WOŚP.


W swoim exposé Sikorski poruszył kluczowe kwestie polskiej polityki zagranicznej na 2024 rok. Jednak uwagę publiczności bardziej przyciągały reakcje prezydenta Dudy, który często reagował śmiechem i nietypową mimiką twarzy na słowa ministra. Zachowanie to nie tylko wzbudziło kontrowersje, lecz także skłoniło różne osoby do publicznych komentarzy, informuje Goniec.


Posłowie, w tym Witold Zembaczyński z KO, zwrócili uwagę na nieodpowiednie zachowanie prezydenta w trakcie wystąpienia, określając je jako "poniżej godności głowy państwa". Prezydent Duda natomiast skomentował expose Sikorskiego, zarzucając mu kłamstwa, manipulacje i żenujące stwierdzenia. Dodał, że niektóre wypowiedzi ministra budzą jego niesmak i są dla niego bezpodstawne.


Na fali tych wydarzeń Jerzy Owsiak, znany działacz społeczny, skrytykował zachowanie prezydenta i jego otoczenia, zauważając długotrwałe skupienie się na telefonach podczas ważnego przemówienia Sikorskiego. Jego komentarz w mediach społecznościowych wywołał dyskusję na temat zaangażowania polityków w sprawy publiczne oraz ich uwagi podczas kluczowych wydarzeń politycznych.


Pustaki - godzina 10:16. W Sejmie exposé Ministra Spraw Zagranicznych Radosława Sikorskiego - bardzo rzeczowe i mądre! Po ośmiu latach zrywania wszystkich powiązań z unijną Europą bardzo rozważne słowa! Prezydencka loża, łącznie z nim, non stop w telefonach. Poza wystąpieniem, poza jego treścią, poza Polską, poza nami! Siedzą pustaki! Jeszcze rok z hakiem! - napisał Jurek Owsiak.

To też może cię zainteresować: Katarzyna Cichopek zmaga się z tym problemem na co dzień. "To uprzykrza mi życie"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. "Synowa nie jest tym, za kogo się podaje": Zdałam sobie z tego sprawę za późno