Zbliża się czas Pierwszej Komunii Świętej, a wraz z nim pojawia się pytanie: ile dać w kopertę? Kwestie finansowe związane z tą uroczystością bywają dla wielu osób sporym wyzwaniem. Z jednej strony chcemy obdarować dziecko hojnie, z drugiej – nie chcemy przesadzić z wydatkami.


Ile włożyć do koperty w 2024 roku? Oczywiście nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie. Kwota powinna zależeć od kilku czynników, takich jak stopień pokrewieństwa z dzieckiem, możliwości finansowe oraz rodzaj prezentu. Przyjmuje się, że rodzice chrzestni mogą wręczyć od 1000 zł do 2000 zł, wujkowie i ciotki od 300 zł do 500 zł, a pozostali goście od 200 zł do 400 zł.


Pamiętajmy jednak, że te kwoty to tylko orientacyjne sugestie. Najważniejsze, aby prezent był szczery i od serca. Zamiast skupiać się na kwocie, warto pomyśleć o czymś, co sprawi dziecku radość i będzie dla niego pamiątką z tego wyjątkowego dnia.


To też może cię zainteresować: Kubaccy szykują się na coś wielkiego. Szykują rewolucję

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. "Siostra pozbawiła mnie spadku, a teraz chce pieniędzy": Przyszła mnie o nie prosić