Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja i Telewizji Trwam, kolejny raz apeluje do słuchaczy o przekazanie 1,5% podatku na rzecz Fundacji "Nasza Przyszłość". Czas mija, a cel - 5 milionów złotych miesięcznie - wydaje się coraz bardziej odległy.


Fundacja wspiera m.in. Akademię Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, organizując warsztaty i turnusy dla młodzieży. Jak podkreśla dyrektor fundacji, Szymon Cieślar, przekazanie 1,5% podatku to "gest niezmiernie pomocny" w dziele wychowania młodego pokolenia w duchu wartości katolickich, informuje Goniec.


Jednak sytuacja finansowa fundacji jest coraz trudniejsza. Coraz mniej słuchaczy Radia Maryja odprowadza podatki, co negatywnie wpływa na wpływy. Szczególnie dotkliwa jest sytuacja emerytów, z których część - zwolniona z podatku z powodu niskich świadczeń - nie może wesprzeć fundacji.


Rydzyk nie traci jednak nadziei. Zachęca słuchaczy do refleksji nad budżetem rodzinnym i prosi o pomoc w utrzymaniu katolickich mediów. "Katolicy to olbrzym, często śpiący olbrzym. Trzeba wszystkich obudzić, do odpowiedzialności i ewangelizacji świata" - apeluje.


Czy słuchacze ponownie otworzą portfele dla Radia Maryja? Czas pokaże.


To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. "Synowa zaproponowała mi zatrudnienie pomocy domowej": Ja zasugerowałam, aby zatrudniła opiekunkę do dzieci

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Jak mieszka Don Vasyl? Przepych i bogactwo na każdym kroku