W dniach od 14 do 20 kwietnia 2024 roku w Kościele Katolickim w Polsce trwa wyjątkowe wydarzenie – XVI Ogólnopolski Tydzień Biblijny. To czas poświęcony zgłębianiu Słowa Bożego, budowaniu wspólnoty i wzmacnianiu wiary.


Tegoroczne obchody odbywają się pod hasłem "Powołani do wspólnoty - komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele". To wezwanie do refleksji nad istotą Kościoła jako wspólnoty wierzących, połączonych miłością Boga i bliźniego.


Uroczyste rozpoczęcie Tygodnia Biblijnego miało miejsce w niedzielę 14 kwietnia. W wielu kościołach w Polsce odprawiono specjalne msze święte, podczas których odczytano fragmenty Księgi Dziejów Apostolskich. Centralnym punktem obchodów były uroczystości w krakowskich Łagiewnikach, we Wrocławiu oraz na Jasnej Górze w Częstochowie.


W nadchodzących dniach w parafiach na terenie całego kraju odbędą się liczne wydarzenia związane z Tygodniem Biblijnym. Będą to m.in.:

  • Wykłady i prelekcje o tematyce biblijnej, prowadzone przez biblistów i teologów.

  • Konkursy wiedzy biblijnej dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

  • Rekolekcje i sympozja poświęcone pogłębianiu znajomości Pisma Świętego.

  • Modlitewne czuwania i adoracje Najświętszego Sakramentu.

  • "Drogi Światła" – wieczorne rozważania Męki Pańskiej z udziałem wiernych.Ogólnopolski Tydzień Biblijny to doskonała okazja, aby na nowo odkryć bogactwo Słowa Bożego i jego znaczenie dla naszego życia. To czas na refleksję nad naszą wiarą, budowanie wspólnoty i pogłębianie relacji z Bogiem i bliźnimi.


To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. "Twoje dziecko to twój problem, nie mieszaj w to mojej matki": powiedział mój mąż

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Matka dziecka Kevina Mgleja reaguje na słowa Roxie Węgiel. Padła propozycja spotkania