Świat polskiej muzyki pogrążył się w żałobie. We wtorek, 10 kwietnia 2024 roku, zmarł Tomasz Wrzeszcz, ikoniczny saksofonista i współzałożyciel legendarnego zespołu Skampararas.


Informację o śmierci muzyka przekazali koledzy z zespołu na profilu Skampararas na Facebooku. "Najbliższe koncerty już nie będą takie same. Dzisiaj zmarł Tomek Wrzeszcz, saksofonista zespołu, który był muzykiem Skampararas od samego początku. Nie możemy w to uwierzyć" - czytamy we wzruszającym wpisie.


Wrzeszcz był nieodłączną częścią Skampararas od samego początku ich istnienia, czyli od 1997 roku. Wraz z zespołem zyskał miano legendy jastrzębskiej sceny muzycznej, specjalizując się w porywających rytmach reggae i ska. Na koncie Skampararas znalazło się pięć studyjnych albumów, z których ostatni, "United", ukazał się w 2019 roku. Niestety, kolejne płyty zespołu powstaną już bez udziału Tomasza Wrzeszcza, informuje Super Express.


Odejście muzyka to ogromna strata dla całego środowiska muzycznego. Wzruszające kondolencje i wspomnienia o Wrzeszczu płyną zewsząd. "Jestem w głębokim smutku, najszczersze kondolencje dla Tomka rodziny i całego zespołu" - napisał na Facebooku Sari Ska Band, zaprzyjaźniony zespół.


"Skampararas, Śląska 12, Plastelinowe Chełmy… Próby w Metronomie… wiele, bardzo wiele imprez, koncertów. Takiego Tomka zapamiętam. Jest mi bardzo przykro i smutno. Moje kondolencje dla rodziny i zespołu. Tomek w Skampararas był od samego początku" - dodał jeden z wieloletnich przyjaciół Wrzeszcza.


Tomasz Wrzeszcz zapisał się na kartach historii polskiej muzyki ska jako niezwykle utalentowany saksofonista i człowiek o wielkim sercu. Jego odejście to niepowetowana strata dla fanów Skampararas i całej sceny muzycznej.


To też może cię zainteresować: Książę William zdecydował się podjąć powalającą decyzję. Powodem choroba nowotworowa jego żony. W mediach głośno o specjalnej opiece dla George’a

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. "Po 10 latach małżeństwa żona wybrała innego": Rok później zobaczyłam ją niedaleko naszego domu