Jerzy Kasperczyk, jeden ze współzałożycieli Maspexu, zmarł 26 marca w wieku 62 lat, co stanowi stratę nie tylko dla rodziny i bliskich, ale także dla polskiego biznesu. Ta smutna wiadomość została podana do publicznej wiadomości dopiero teraz, wzbudzając ogromne zainteresowanie i wspomnienia o jego znaczeniu dla branży spożywczej.


Historia Maspexu to historia sukcesu, która rozpoczęła się w 1990 roku w garażu, gdzie Jerzy Kasperczyk i inni założyciele postanowili zbudować coś wielkiego. Dzięki ich determinacji i talentowi zarządzania firma rozwinęła się do gigantycznych rozmiarów, stając się jednym z czołowych graczy na rynku spożywczym w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Marki takie jak Tymbark, Łowicz, Kubuś czy Tiger są obecne nie tylko na rodzimym rynku, ale również zdobywają uznanie i popularność w ponad 70 krajach na całym świecie.


Jerzy Kasperczyk nie tylko współtworzył Maspex, ale także był jednym z najbogatszych Polaków, co potwierdzają rankingi magazynu "Forbes". Jego pozycja na Liście 100 Najbogatszych Polaków była imponująca, odzwierciedlając ogromny sukces biznesowy, który osiągnął. Pomimo tego, że był jednym z najważniejszych graczy na rynku, unikał publicznych wystąpień i mediów, skupiając się na działalności biznesowej i rozwoju firmy.


To też może cię zainteresować: Wyjaśniona przyczyna wybuchu w Tychach. "Jednoznacznie stwierdzamy przyczynę"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zaginęła 8-letnia dziewczynka. Może przebywać w obecności 44-letniej kobiety