Jak podaje portal "O2", w ramach zaplanowanych na przyszły rok ćwiczeń rezerwy, wezwania mogą trafić do nawet 200 tysięcy cywilów. Wojsko upomina się o osoby z konkretnymi zwodami. Część z nich może okazać się dość zaskakująca.

Rząd zaplanował ćwiczenia dla rezerwistów

Rząd zaplanował na 2024 wezwanie na ćwiczenia rezerwy nawet 200 tysięcy cywilów. Na liście znajdziemy osoby wykonujące najbardziej pożądane z punktu widzenia armii zawody. Znajdziemy tu zarówno profesje, które kojarzą się z wojskiem, jak i te, które na pierwszy rzut oka takich skojarzeń nie budzą.

Wezwania na ćwiczenia mogą trafić zarówno do mężczyzn, jak i do kobiet. Wśród zawodów, które są w wojsku pożądane, są zawody medyczne, w tym:

lekarze,

pielęgniarki,

fizjoterapeuci,

radiolodzy,

diagności laboratoryjni.

Żołnierze/YouTube @Wojsko Polskie
Żołnierze/YouTube @Wojsko Polskie

Przedstawiciele tych zawodów powinni spodziewać się wezwania

Wśród wezwanych na ćwiczenia mogą znaleźć się także przedstawiciele zawodów informatycznych i teleinformatycznych. Wśród zawodów, które mogą się okazać przydatne w wojsku, znajdziemy operatorów dronów, specjalistów od sztucznej inteligencji i cyberprzestępczości. Pożądane w wojsku są również osoby zajmujące się łącznością satelitarną.

Wezwania mogą się spodziewać również kierowcy posiadający uprawnienia do prowadzenia pojazdów w kategorii C i D. Na liście pożądanych dla wojska zawodów znajdziemy także weterynarzy. Może wydawać się to dość zaskakujące, ale tylko na pierwszy rzut oka. Pamiętać bowiem należy, że jest to jeden z zawodów medycznych, a do tego wojsko wykorzystuje zwierzęta.

Żołnierze/YouTube @Biełsat Pl
Żołnierze/YouTube @Biełsat Pl

Zaskoczyły was zawody najbardziej pożądane w wojsku?

To też może cię zainteresować: Piotr Żyła mocno zaskoczył jednego z dziennikarzy podczas wywiadu. Skoczek narciarski postanowił nagle przerwać rozmowę. Te słowa zostaną zapamiętane

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Krzysztof Krawczyk zarabia krocie, choć nie ma go już z nami od dwóch lat. Kwoty robią ogromne wrażenie

O tym się mówi: Była partnerka Matthew Perry'ego zabrała głos na temat jego niespodziewanego odejścia. "Jest wiele rzeczy, które mi nie pasują"