Jak donosi portal "Super Express", w sobotę 16 września doszło do śmierci 5-miesięcznego dziecka na jednym z kaliskich osiedli. Śledczy przesłuchali rodziców dziecka. Prokuratura stawia zarzuty.

Dramatyczne wezwanie

W sobotę 16 września około godziny 13 służby zostały zadysponowane do jednego z mieszkań na osiedlu Widok w Kaliszu. Dyspozytor otrzymał informację o niepokojącym stanie pięciomiesięcznego niemowlęcia, które zaczęło sinieć. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon dziecka. Na miejsce został wezwany prokurator, policja oraz lekarz medycyny sądowej.

Czynności na miejscu zdarzenia zakończyły się tego samego dnia około godziny 19. W asyście policji mieszkanie opuścili przebywający tam dwaj mężczyźni i kobieta. Do ich przesłuchania doszło dzień później.

Policja. screen:YouTube: KWP
Policja. screen:YouTube: KWP

Co wiadomo w sprawie śmierci niemowlęcia w Kaliszu?

Z komunikatu wydanego przez Prokuraturę Okręgową w Gorzowie Wielkopolskim wynika, że na ciele dziecka wstępnie nie znaleziono śladów, które mogłyby wskazywać jednoznaczną przyczynę zgonu. Odpowiedź na pytanie, co mogło przyczynić się do zgonu dziecka, ma dać sekcja zwłok.

Prokurator przedstawił rodzicom dziecka zarzut narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia. 40-letni ojciec dziecka i 43-letnia matka w chwili zdarzenia znajdowali się pod wpływem alkoholu.

"W jednym przypadku było to 1,03 miligrama alkoholu w wydychanym powietrzu - to ponad 2 promile, w przypadku drugim było to 0,8 miligrama" - poinformowała prokuratura w rozmowie z "Super Expressem", dodając, że w tym stanie rodzice dziecka nie byli w stanie w sposób właściwy reagować na to, co działo się z ich synem.

Jeśli pojawią się nowe informacje w sprawie, z pewnością was o tym poinformujemy.

To też może cię zainteresować: Załamanie pogody stało się faktem. Czekają nas trudne godziny w pogodzie. IMGW wydaje ostrzeżenia

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zastanawiające znalezisko w jednym z lasów w Polsce. Leśnicy ujawniają, czym jest przedziwne odkrycie spacerowiczów. Wygląda jak przybysz z kosmosu

O tym się mówi: Smutne wieści obiegły światowe media. Odszedł znany i lubiany aktor. Miał zaledwie 43 lata