Jak przypomina portal "Super Express", w połowie lipca bieżącego roku doszło do dramatycznego wypadku przy moście Dębnickim w Krakowie. W zdarzeniu życie stracił syn Sylwii Peretti oraz trzej inni młodzi mężczyźni, którzy jechali w jego samochodzie. Tuż po zajściu, policja zaczęła poszukiwania świadka zdarzenia. Funkcjonariuszom udało się ustalić jego personali. Pojawił się specjalny wniosek. Poznajcie szczegóły!

Znaleziono świadka wypadku przy moście Dębnickim

Prokuratura w Krakowie ustaliła personalia świadka wypadku przy moście Dębnickim w Krakowie. Jak się okazuje, mężczyzna widoczny na nagraniu z krakowskiego monitoringu pochodzi z Wielkiej Brytanii. Stąd wniosek prokuratury o międzynarodową pomoc prawną.

Jak wskazują polscy śledczy, to Brytyjczycy zdecydują, kiedy przesłuchają mężczyznę i kto będzie owo przesłuchanie prowadził. Polska strona przesłała służbom w Wielkiej Brytanii swoje pytania do świadka i liczy, że uda im się poznać na nie odpowiedzi.

"Ustalono już termin i uzyskano zgodę na przesłuchanie ww. osoby. Nie uzyskano w toku śledztwa wszystkich opinii biegłych" - przekazał w rozmowie z "Faktem" przedstawiciel krakowskiej prokuratury.

Co do tej pory wiadomo na temat wypadku na moście Dębnickim?

Do tej pory śledczy ustalili, że w chwili zdarzenia za kierownicą siedział syn Sylwii Peretti. Badania wykazały, że w jego krwi i moczu znajdował się alkohol, odpowiednio 2,3 i 2,6 promili. Pod wpływem alkoholu było także dwóch z trzech podróżujących autem młodych mężczyzn.

Śledczy wskazują, że żółte Renault syna Peretti wpadło w poślizg około czterdziestu metrów przed miejscem, w którym znajdował się odnaleziony świadek zdarzenia. Zebrane do tej pory dowody jednoznacznie wykluczają postawienie Brytyjczykowi zarzutów.

Wypadek na moście Dębnickim w Krakowie/YouTube @Gdzie Taniej
Wypadek na moście Dębnickim w Krakowie/YouTube @Gdzie Taniej

Co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Anna Mucha przyłapana na ważnym spotkaniu. Czy aktorka zaangażuje się w politykę

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Rodzina 16-letniego Sebastiana chce odkryć, co się z nim stało. Jego ciało znaleziono w jednym z wrocławskich apertamentowców

O tym się mówi: Książę Harry chciał odwiedzić grób swojej babci. Musiał zwrócić się do króla o pozwolenie. Czy je otrzymał