Jak podaje portal "Interia", Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzega przez dezinformacją. W sieci pojawiają się informacje o deportacji Ukraińców w wieku 18-60 lat, które jak zapewnia MSZ, nie są prawdziwe.

MSZ ostrzega przed dezinformacją

W sieci można natknąć się na informacje, że z Polski mają być deportowani Ukraińcy w wieku od 18 do 60 lat. W części wpisów można nawet natknąć się na dokumenty, które mają być dowodem na prawdziwość przedstawianych tez. MSZ informuje, że dokumenty zostały sfałszowane.

Jest to kolejne z szeregu działań o charakterze dezinformacyjnym, jakie podejmuje Rosja przeciwko Polsce i Ukrainie. Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn podkreśla, że Rosja stara się uderzyć nie tylko w Ukrainę, ale i w Polskę, doprowadzając do skłócenia naszych teorii.

W ostatnich miesiącach pojawiało się w mediach społecznościowych wiele nieprawdziwych informacji. Jedna z nich mówiła o tym, że polskie wojska wyposażone w amerykański sprzęt wojskowy zostały rozmieszczone w okolicach miejscowości Pawłograd i są gotowe w każdej chwili włączyć się w działania na froncie.

Pojawiały się także fałszywe informacje na temat pochodzenia prezydenta Andrzeja Dudy. W sieci krążyły informacje, jakoby polski przywódca miał był potomkiem Michajła Dudy, ukraińskiego dowódcy wojsk oraz porucznika UPA. Co ciekawe, informacje te pojawiły się po raz pierwszy w 2015 roku, w trakcie trwania kampanii prezydenckiej i szybko zostały zdementowane.

Co sądzicie o całej sytuacji?

To też może cię zainteresować: Ten tydzień może być kluczowy w działaniach Rosji. Prezydent Zełenski ostrzega resztę państw europejskich przed wrogimi krokami Władimira Putina

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kasia Cichopek przy okazji festiwalu w Opolu ujawniła jak czuje się po rozstaniu z mężem i jego wywodach w telewizji. Czy będzie jeszcze gorzej

O tym się mówi: Na jaw wychodzą porażające szczegóły sytuacji Krzysztofa Pachuckiego z „Rolnik szuka żony”. Głos w sprawie zabrał sąsiad rolnika. Tak nie powinno być