Jak podaje portal "Super Express", Andrzej Duda mówił o zagrożeniu, jakim dla naszego kraju może się okazać w przyszłości Rosja. Prezydent przekonywał, jak ważne jest zadbanie o bezpieczeństwo kraju, aby zbrodnie w Buczy nie powtórzyły się polskich miejscowościach.

Europa traci poczucie bezpieczeństwa

W poniedziałek 13 czerwca miała miejsce odprawa rozliczeniowo-koordynacyjna kierownictwa Ministerstwa Obrony Narodowej i Wojska Polskiego, w której brał udział również Andrzej Duda. Prezydent podkreślił, że to najważniejsza odprawa, jaka miała miejsce w ostatnich latach.

Prezydent Andrzej Duda/YouTube @Andrzej Duda

24 lutego bieżącego roku doszło do rosyjskiego ataku na Ukrainę, który sprawił, że poczucie bezpieczeństwa w Europie i na świecie zdecydowanie zmalało. Nie ma dnia, aby nie docierały do nas dramatyczne relacje bestialskiego zachowania rosyjskich żołnierzy względem ludności cywilnej.

Europejskie kraje zmuszone zostały do rewizji kwestii związanych z bezpieczeństwem. Prezydent Andrzej Duda postanowił odnieść się do zagrożeń, z jakimi w przyszłości być może przyjdzie się mierzyć Polsce. Głowa państwa stwierdził, że należy zrobić wszystko, aby w żadnej z polskich miejscowości nie doszło do zbrodni ludobójstwa, z jakimi mieliśmy do czynienia m.in. w Buczy.

Prezydent Andrzej Duda/YouTube @Prezydent.pl
Prezydent Andrzej Duda/YouTube @Andrzej Duda

Zdaniem Andrzeja Dudy, atak Rosji na terytorium NATO w przyszłości bynajmniej nie jest teraz mniejszy niż zakładano do tej pory. Rosja w ostatnim czasie wykazuje się skrajnie wrogą postawą wobec krajów Zachodu. Zdaniem prezydenta, NATO musi podjąć ważne i odważne decyzje dotyczące wzmocnienia całego sojuszu.

Zgadzacie się z prezydentem Andrzejem Dudą?

To też może cię zainteresować: Sny o kimś, kto odszedł, mają wiele znaczeń. Warto sprawdzić, aby zrozumieć, co jest nam przekazywane

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wkrótce ruszy kolejna edycja „Tańca z Gwiazdami”! Do publicznej wiadomości trafiło nazwisko pierwszego uczestnika nowej odsłony programu. Kto nim jest

O tym się mówi: Pilna informacja o zaginionym seniorze. Policja apeluje o pomoc w poszukiwaniach. Panu Józefowi grozi niebezpieczeństwo