Jak podaje portal "Goniec", Jarosław Kaczyński postanowił odnieść się do słów Donalda Tuska, dotyczących ukraińsiego zboża. Zdaniem prezesa Prawa i Sprawiedliwości, wypowiedzi lidera PO bardzo często mają dużo punktów stycznych z "rosyjską propagandą".

Jarosław Kaczyński reaguje na słowa Donalda Tuska

Od momentu rosyjskiej agresji na Ukrainę, sytuacja u naszych wschodnich sąsiadów często pojawia się w polskim dyskursie politycznym. W trakcie jednej z wizyt Donald Tusk mówił o niepokoju, jaki towarzyszy polskim rolnikom w związku z transportem ukraińskiego zboże i kukurydzy przez nasz kraj.

Donald Tusk/YouTube @Donald Tusk - kanał oficjalny
Donald Tusk/YouTube @Donald Tusk - kanał oficjalny

Część polskich rolników ma się obawiać tego, że ukraińskie zboża i kukurydza, mogą trafić na nasz krajowy rynek i być tańszą alternatywą dla produkcji rolnej Polaków. Wypowiedź lidera PO miała być nawet cytowana przez rosyjkie media. Do jego słów miał się również odnieść Jarosław Kaczyński w jednym z wywiadów.

Portal "Niezależna" zacytował fragment wywiadu, jakiego udzielił Jarosław Kaczyński. Jego zdaniem Donald Tusk "zawsze, gdy w grę wchodzi żywotny interes Polski, jest przeciw". Dodał, że bardzo często można dostrzec punkty styczne między wypowiedziami lidera PO a rosyjską propagandą. "Tak jest i tym razem" - stwierdził.

Prezes PiS uspokaja polskich rolników

Kaczyński wskazał również, że polscy rolnicy nie muszą się obawiać ukraińskiego zboża, bo jest ono jedynie transportowane przez nasz kraj, skąd trafia do Afryki i na Bliski Wschód. Zdaniem lidera obozu Zjednoczonej Prawicy, Rosja celowo blokuje przepływ ukraińskiego zboża drogą morską, wiedząc, że to wywoła poważny kryzys na świecie i wywoła presję migracyjną.

Jarosław Kaczyński/YouTube @Janusz Jaskółka
Jarosław Kaczyński/YouTube @Janusz Jaskółka

Jarosław Kaczyński podkreśla, że rząd pomagając Ukrainie stara się to robić w taki sposób, aby polscy rolnicy nie odczuli dotkliwych strat.

Co sądzicie o całej sprawie?

To też może cię zainteresować: Wiele wskazuje na to, że poparcie dla Donalda Tuska gwałtownie spadło. Jak poradzi sobie polityk

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Mariola i Hubert z „Sanatorium miłości” są w sobie bezgranicznie zakochani. Ich koleżanka wyznała prawdę na temat uczucia bohaterów programu

O tym się mówi: Okropny plan Władimira Putina. Przywódca Rosji dąży do zagłodzenia milionów osób a Azji i Afryce. Kontrola nad zbożem może zmienić losy Europy