Jak przypomina portal "Goniec", decyzja o odejściu prezesa PiS z rządu, pojawia się już od dłuższego czasu. Za każdym razem działo się coś, co odsuwało tę decyzję na później. Najpierw było to kryzys migracyjny wywołany przez Białoruś na granicy z Polską, potem rosyjska agresja na Ukrainę. Teraz temat znów wraca. Padła nawet konkretna data.

Jarosław Kaczyński odejdzie z rządu

Z doniesień "Radia Zet" wynika, że odejście Jarosława Kaczyńskiego ma nastąpić po konwencji programowej PiS, która zaplanowana jest na 4 czerwca. Z tej wiadomości szczególnie mocno mieli się ucieszyć przeciwnicy premiera Mateusza Morawieckiego, których wewnątrz rządu ma nie brakować.

Premier Mateusz Morawiecki/YouTube @Kancelaria Premiera
Premier Mateusz Morawiecki/YouTube @Kancelaria Premiera

Dziennikarze "Zetki" wskazują, że decyzja wicepremiera Kaczyńskiego niespecjalnie ucieszyła prezesa rady ministrów. Premier Mateusz Morawiecki chciałby, aby prezes PiS jak najdłużej zasiadał w rządzie. Powód może zaskakiwać. Spekuluje się, że po tym, jak Jarosław Kaczyński zniknie z rady ministrów, Morawiecki nie będzie mógł już wpływać na ostateczne decyzje podejmowane przez prezesa.

Anonimowe źródło w pisie, na jakie powołuje się "Radio Zet", wskazuje, że dzięki obecności prezesa w KPRM, Morawiecki mógł na bieżąco "gasić pożary", jakie wywoływali politycy koalicyjnych partii, a także przeciwnicy premiera, których ma nie brakować w samym Prawie i Sprawiedliwości.

Jarosław Kaczyński/YouTube @Polskie Radio 24
Jarosław Kaczyński/YouTube @Polskie Radio 24

Morawiecki ma się również obawiać "pielgrzymek" na Nowogrodzką i tego, że wpływ na myślenie prezesa będą mieli politycy związani z Joachimem Brudzińskim lub byłą premier Beatą Szydło.

Myślicie, że tym razem faktycznie dojdzie do odejścia Jarosława Kaczyńskiego z rządu?

To też może cię zainteresować: W sieci krąży zabawny filmik z Doradcą Szefa Kancelarii Prezydenta Ukrainy. Jak Oleksiy Arestovych wygląda w wersji blond

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Dorota Wellman zdobyła się na szczere wyznanie. Opowiedziała o trudnych doświadczeniach i o tym, czy było warto

O tym się mówi: Miedwiediew ostro o kanclerzu Niemiec. Rosyjski wiceszef Rady Bezpieczeństwa nie przebierał w słowach o Olafie Scholzu. Czy znalazł na mapie nową unię