Rządzący szykują się do wprowadzania tzw. Polskiego Ładu. Jak podaje portal „Super Express”, resort finansów skierował już do konsultacji projekt zmian podatkowych.

18 milionów Polaków skorzysta

Zgodnie z zapowiedzią nowa ustawa ma zrewolucjonizować nasz system podatkowy. W jej ramach planowane jest podwyższenie kwoty wolnej od podatku do 30 tysięcy złotych.

Wiceminister finansów obiecał, że na zmianach skorzysta ogromna grupa Polaków.

„Zyska aż 18 mln podatników. Dwie trzecie emerytów przestanie w ogóle płacić PIT, a dla 90 proc. podatników, tj. 23 mln, zmiany, które proponujemy, są albo korzystne, albo są neutralne” – poinformował Tadeusz Kościński.

Skorzystają seniorzy

Nowe przepisy na pewno poprawią humor wielu emerytom. Dzięki wyższej kwocie wolnej od podatku, seniorzy zyskają od 50 do 186 złotych.

ZUS. Źródło: Youtube Zebrra TV

Przykładowo emeryci, którzy dostają obecnie netto tysiąc złotych mogą od stycznia 2022 roku liczyć na 64,44 zł więcej. O 98,38 zł wzrośnie emerytura osób obecnie otrzymujących 1300 złotych.

O 143,64 złotych więcej dostaną ci, którzy teraz mają 1700 złotych. Najwięcej zyskają emeryci ze świadczeniami o wartości 2100 netto ponieważ zyskają aż 186,35 złotych miesięcznie.

Jak wam się podoba projekt? Obejmą Was przepisy o wyższej kwocie zwolnionej od podatku?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zaczynają się ograniczenia dla osób niezaszczepionych? Lekarze namawiają do bardziej zdecydowanych działań. Co dalej z obostrzeniami

Jak informował portal „Życie.news”: Znany z Radia Maryja duchowny został skazany przez sąd. Wymiar sprawiedliwości nie miał tu żadnych wątpliwości. Co się wydarzyło

Z życia znanych ludzi informowaliśmy o: Maryla Rodowicz nie poddaje się w staraniach o alimenty. Legendarna piosenkarka zapowiedziała dalsze kroki w sprawie rozwodu z Andrzejem Dużyńskim

Sprawdź także ten artykuł: Nowe gatunki kleszcza dotarły do Polski przynosząc nowe choroby i dolegliwości. Co powinno się wiedzieć w tym temacie by czuć się bezpieczniej