W ostatnich latach zauważalnie wzrosły koszty życia w Polsce i w większości regionów świata co jest wynikiem postępującej inflacji.

Coraz więcej płacimy za jedzenie, podróże, a nawet podstawowe potrzeby jakimi są miejsce do życia i związane z nim opłaty.

Jak podaje portal „Super Express”, najbardziej pieniądze pochłaniają koszty prądu, gazu i czynsz.

Pieniądze łatwo się rozchodzą

Większość Polaków uważnie przygląda się cenom i może wiele powiedzieć o drożyźnie, niezależnie od tego czy jest się na swoim, czy też do opłat dochodzą koszty wynajmu swojego miejsca.

opłaty / YouTube: Aktualności 360

„Super Express” policzył ostatnio ile mniej więcej płacimy każdego miesiąca tylko za różnorodne rachunki. Zgodnie z wyliczeniami, wynajem w mieszkania dla jednej osoby w Warszawie wynosi nawet 2000 tysiące złotych. Do tego dochodzą koszty wywozu śmieci, prąd elektryczny, gaz i woda co sprawia że opłaty pochłaniają nawet 2,5 tys. zł każdego miesiąca, a to przecież nie wszystkie koszty życia.

Jeszcze więcej płacą pary czy rodziny. Wynajem trzypokojowego mieszkania w stolicy kosztuje nawet 3,5 tys. złotych.

Niewiele taniej jest w innych miastach Polski. Kilkaset złotych mniej zapłaci się we Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku i Katowicach.

Tanie nie są również potrzebne opłaty. Portal KB.pl wyliczył, że średni czynsz w Polsce to 300-600 złotych, prąd dla rodziny wielodzietnej to nawet 250 złotych na miesiąc, a gaz około 100 zł.

Co myślicie o tych kosztach?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Rząd już planuje obostrzenia z powodu czwartej fali koronawirusa. Wariant Delta rozprzestrzenia się coraz bardziej po kraju. Czego się spodziewać

Jak informował portal „Życie.news”: Jarosław Kaczyński zabawił się na imprezie Jacka Kurskiego i jego żony. To była ważna okazja dla prezesa Telewizji Polskiej. Co się działo

Z życia znanych ludzi informowaliśmy o: Martyna Wojciechowska nie jest samotna po rozstaniu z mężem? Dziennikarka pokazała zdjęcie, które rozwiewa wszystkie wątpliwości

Sprawdź także ten artykuł: Taka moneta jest niezwykle cenna ze względu na swoją usterkę, a można ją łatwo przeoczyć. Wiadomo po czym można poznać prawdziwą wartość